2017-18 Paris Moda Haftası

Fransa’ nın başkenti Paris’te dünyaca ünlü modacıların 2017-2018 sonbahar/kış koleksiyonlarının sergilediği Paris Moda Haftası 27 Şubat’ta başladı ve 7 Mart’a kadar devam edecek.

Bizler de sizler için ünlü tasarımcıların koleksiyonlarını değerlendirdik. İşte Paris moda haftası ünlü markalar ve onların tutkuları…

Dünyaca ünlü bu markaların, sezonlar arası verdikleri mücadelelerle, tasarımcı ve model işbirlikleri, podyumlarının dikkat çeken atmosferleri, yeni modelleri, karakterli aksesuarlarıyla adeta bir yarış içerisinde. Yine ünlü modacılara ev sahipliği yapan Paris, her zamanki gibi harika defileleriyle modanın tansiyonunu yükselmeye devam ediyor. Tasarımcıların birbirinden renkli defileleriyle sergilenen koleksiyonları, geçtiğimiz günlerde Saint Lourenet, OliverTheyskens, Kenzo, IsabelMarant, Balmain ve daha birçok ünlü moda evi defileleriyle hız kesmeden moda tutkunlarına sunulmaya devam ediyor.

saint-laurent-parti-5 saint-laurent-deri-icerikli

Saint Laurent’in gerçekleştirdiği 2017-18 Sonbahar-Kış defilesinylemodaya hızlı bir giriş yaptı. Siyah ve kahverengi deriler ile deri birleşimli kumaş içerikleriyle montlarda ve elbiselerde ağırlıklı deri kullanımı göze çarpıyor. Parıltılı taşlarla, kadife ve deri bütünlüğü sağlayan tasarımları ilginç kesimleriyle sergilendi.

isabel_marant_elbise isabel_marant_ah_17-18_31-732x1024 isabel_marant_ceket isabel_marant_ah_17-18_25-732x1024 isabel_marantpırıltı isabel_marant_desenler isabel_marant_kürk

IsabelMarant defilesinde siyah ve kahve tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı, desenli şifon kumaşların da yer aldığı oldukça hautecouture bir gösterim sundu. Bilek boyu uzun paltolardan, kemer üstü mini ceketlere, asimetrik kesimli elbiselerden, bol pantolonlara kadar farklı modellerin yer aldığı oldukça sofistik bir tasarımla moda severlerin karşısına çıktı.

maison-margiele trençkot maison-margiele moda ve magazin maison-margieleilui desenler maison-margieleilio elbise maison-margielelipl elbise sıra dışı maison-margiele bej

MaisonMargiela defilesi özgünlük hissi uyandıran, sofistike bir tarzla doğal, bir o kadar da şaşırtıcı tasarımlarıyla podyumları süsledi. Vizon, krem tonlarının yer aldığı ve oldukça renkli tasarımları da barındıran, asimetrik detaylarıyla sıradışı, hemen hemen tüm renklerle detaylandırılmış farklı bir stil sergiledi.

paco-rabanne pırıltı paco-rabanne sarı paco-rabanne sıradışı paco-rabanneilt paco-rabanne tunik

paco-rabanne modavemagazinPacoRabanne, radikal ve yaratıcı tasarımlarıyla,  belli bir çizgide ilerleyen defile sundu. Genel olarak tek parça veyatek parça görünümündeki iki parçalı püsküllü elbiseleriyle, çizgili takım elbiseleri ve transparan içerikli kumaşlarıyla dikkat çekti.

olivier deri olivier-theyskens-fashion-week-automne-hiver-2017-2018-de-paris

OlivierTheyskens tüm moda evlerinin olduğu gibi deriye yer vermiş. Pantolon ve ceketin modern duruşunu sergileyen tasarımlarıyla, yakası kapalı, yer yer transparan içerikleriyle podyuma çıktı.

defile-olivier-theyskens-automne-hiver-2017-2018-paris-look-12 defile-olivier-theyskens-automne-hiver-2017-2018-paris-look-25 defile-olivier-theyskens-automne-hiver-2017-2018-paris-look-27

Pascal Millet uzun ve kısa kumaşların yer aldığı, çeşitli kesimlerle kendini sergileyen bir tasarım sundu. Haki yeşil, buz mavi, desenli kumaşlarla, siyah ve grinin ağırlıklı kullanıldığı defilede kendine özgü stiliyle dikkat çekti. Eteklerinde fırfır detayını kullanan tasarımcı, gümüş renginin ihtişamını da çok iyi bir şekilde sunmuş.

pascal-firfir pascal dış giyim

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */