2017 Erkek Bakım Trendleri

Erkek adam bakım yapar mı? Erkek adamın da erkek gibi bakımı olur elbette. Peki ya 2017 erkek bakım trendleri neler? İşte sizler için ilginiz çekecek erkek bakım tavsiyeleri…

 Erkeklerin Kişisel Bakıma Yaklaşımı

Erkek adamın işi olmaz öyle şeylerle  ve bunun gibi birçok cümleler duyduğumuz gibi bakım konusuna da o denli mesafeli yaklaşmaktalar. Yalnız değişen dünyanın gelişen düzenine ayak uyduran özellikle eğitim ve gelir seviyesi yüksek kesimlerde şehir erkeği bakımın öneminin farkında.

Her ne kadar abartılı bakım erkekler için, “metroseksüel” olarak adlandırılsa da artık bakımlı olmanın, hem psikolojik yönden hem de kariyer yönünden olumlu katkı sağladığı tartışılamaz bir gerçek.

Günümüzde hala erkeklerin kadınlar kadar bakım yapmaması bir tabu olarak görünse de erkek bakım konusu, aslında onlar içinde bir ihtiyaç.

434598123719

Erkek Bakım Ürünleri Tavsiyeleri

Artık  tüm kişisel bakım ürünü markaları, bayanlar için olduğu kadar erkek bakım ürünleri de satışa sunuyor. Gün geçtikçe, serum, göz çevresi bakım kremi, nemlendirici kullanan erkek sayısı artmakta.

Zaman açısından sıkıntı yaşamamak içinse genellikle multifoksiyonel ürünleri tercih etmekteler.  Erkek cilt bakım ürünleri de erkeklerin tercihi haline gelmiştir. Hem nemlendirici, hem yüz yıkama jeli, hem de traş köpüğü formunda olan ürünler erkeklerin ilk tercihi oluyor.

erkek_bakim_urunleri_2 50058

Kırışıklık Giderici

Kırışıklıklar bayanların olduğu kadar erkeklerin de endişelendiği bir durum. Bu yüzden anti-aging içerikli ürünler  erkeklerin bakım rutinleri arasında diyebiliriz.

erkek-cilt-bakimi-puf-noktalari

Cilt bakım ürünleri

En çok tükettikleri bakım ürünleri ise tabiki parfüm, deodorant, traş ürünleri, nemlendiriciler ve peelingler diye devam ediyor. Bir bayana göre daha masumane diyebiliriz.  Bakımlı erkek her zaman güzel kokar ve buna da çok önem verir. Hem kendine olan güveni açısından, hem dışarıdan beğenilme arzusuyla olmalı ki en önemsedikleri nokta diyebiliriz.

sac-sakalh sac-sakal sac-sakal

Erkek saç bakım ürünleri

Bakım konusu tabiki sadece kişisel bakımdan ibaret değil. Erkek saç bakımı da oldukça önemli. Erkek bakım rehberlerinde, erkek moda dergilerinde de oldukça bahsedilen konulardan biri 2017 erkek saç trendleri. Şimdi beyler daha doğal ve şık görünümlü saç tiplerini daha çok tercih ediyor. Rahatlıkla kullanabilecekleri ve şekil vermek için çok fazla uğraşmayacakları modeller ilk sırada geliyor. asimetrik saç kesimleriyle ve sakal konusundaki değişimleriyle şimdilerde daha iddialılar.

erkekbakim-urunleri erkegin-gardropu ee

Erkek modası 2017 trendleri erkeklerin en yakından takip ettiği alan olsa gerek. E tabi bakım sadece saç, sakal , nemlendiricilerle olmuyor. Erkek giyim kombinleri önemli yer tutuyor bakım konusunda. Bir erkeğin dış görünümü en önemli bakım unsurudur.
erkeklerin-cilt-bakimi

Epilasyon ve erkekler

Gelişen teknolojiyle birlikte  kesinlikle yeni nesil gelişime, değişime daha açık ve daha bilinçli. Öz güvenli ve rahat sorular sorabiliyor. Bununla birlikte epilasyon ve estetik merkezlerindeki erkeklerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bir bayan için ne kadar önemliyse estetik,  bir erkek içinde o kadar önemli hale geldi. Bakımlı erkek olmanın püf noktası kendinin farkında olarak, vücuduna, görünümüne önem vermekten geçiyor.

erkek_bakim_onerileri_3

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */