2017 Mücevher Trendi

Her şeyin bir modası var da mücevherlerin yok mu? Her ne kadar genellikle mücevherler ve takılar moda konusunda es geçilse de bizler sizler için 2017 mücevher trendi derledik. İşte bu yılın trendi mücevherler…. Bunlara bayılacaksınız bizden söylemesi

En çok sevdiğimiz aksesuarlarımız, mücevherlerimizle, ömürlük bir gönül bağı kursakta, her sezon değişim içinde olan, kendini yenileyen, sürekli yükselim eğilimi gösteren bu burjuva trendi takip etmekten kendimizi alamadığımız doğrudur. Hem sade hem gösterişliliği, vintage tarzları, saflığı, mine işçiliği ve  birçok çeşitleriyle hayatımıza girmekle kalmayıp 2017’de revaçta olacağa benziyor.

 

modavemagazin

Renklerin Işıltısı

Renklerin her tonunu barındıran, hem tasarımcılar hem kadınların gönlünü okşayan birbirinden güzel mücevherler yerlerini aldı bile. Mavinin büyüleyiciliğiyle, siyahın ihtişamıyla, kırmızıda aşkın yansıması, yeşilin Osmanlı duruşuyla geceyi aydınlatan yıldızlar misali bu tasarımlar, insanda heyecan uyandırıyor.

modavemagazin

modavemagazin

Saf Altın

Popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyen en sadık takımız altın. Tasarımcıların gözdesi saf altın tasarımlar, bu yıl bazen abartılı modellerle, taşlarla desteklenen büyük boyutlarıyla karşımıza çıkarken, bazen de zarifliğin temsili, ince ve şık görünümüyle, minik duygusal takılarla karşımıza çıkıyor.

modavemagazin

 

Asil İnci

Aslında doğanın kadınlara armağanı olan bu asil mücevherler her sezon form değiştirerek karşımıza çıkmakta. Yalnız hiçbir zaman modası geçmeyecek klasiklerimiz arasında. Ne kadar şatafatlı, gösterişli görünseler de onlar saflığın , masumiyetin birer simgesi halinde. Asil ve zarif giyim tarzının en önemli tamamlayıcıları, kurtarıcılarımız. Bu sezon da daha çok alışılmışın dışında geometrik boyutlara girerek yerini alacağa benziyor.

modavemagazin

Mine İşçiliğinin Takıya Yansıması

Dekoratif amaçlarla metalin minelenmesi olayı Mısır Hint, Çin gibi ülkelerin çok eski çağlarına dayanan bir sanattır. Mücevher üretiminde mine işçiliği takıya adeta can veren bir tasarım harikasıdır. Geçmişten günümüze kendini geliştirerek, daha çok görsellik katarak gelmiştir. Mine işçiliği uygulayan ustaların giderek azalmasından dolayı koleksiyoncular bu mücevherlerin peşini bırakmıyor.

 modavemagazin

modavemagazin

İddialı Dev Kolyeler

Takıların kıyafetlerimiz için baştan çıkarıcı bir etkisi olduğunu kabul etmeliyiz.Bu sezon oldukça büyük ve cüretkâr parçalar karşımızda. Görünümümüzü baştan aşağıya değiştiren bu kolyeler bazen başka hiçbir şeye ihtiyaç duymadan tek başına her şeyin altından kalkabiliyor. İri, dikkat çekici hemen göze çarpan bu modeller bu sezonun favorileri olacak.

modavemagazin

modavemagazinmodavemagazin

 

Büyük Taşlar 

Işıltılar içinde olmayı kim istemezki. İrili ufaklı modelleriyle her türlü dikkat çekse de bu sezon iri gösterişli taşlar ön planda. Göz kamaştırmak için illaki altına, gümüşe, mücevhere gerek olmadığını gösteriyor bize. Güzellik tutkusu olan bir kadın için vazgeçilmezdir taş.  Bu büyük taşlı kolyeler hem klasik hem spor kıyafetlerle kombinleyebileceğimiz  takılarla karşımızda.

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */