Angelina Jolie İftar Programında Konuştu

Angelina Jolie İftar Programında Konuştu: Herkes Eşittir! 
Dünya Mülteciler Günü nedeniyle bir araya gelen ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Temsilcisi olan Angelina Jolie ADAMS tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. John Kerry iftar programında söz alarak açıklamalarına ‘’Selamun Aleykum’’ sözleri ile başladı. ‘’Ramazan-ı Kerim’’ ifadesini kullanarak Müslümanların bu özel ayını kutladıklarını dile getirdi.

Angelina Jolie ve John Kerry

Amerika Birleşik Devletleri’ne kabul edilen mültecilerin devlet açısından bir sorun oluşturmadığını söyleyen John Kerry, insanların dinlerine ve ülkelerine bakılarak ayırt edilemeyeceğini söyledi. Dünyadaki bütün mültecilerin toplanması durumunda dünyanın en kalabalık 22. ülkesi olacağını da açıklamalarına ekleyen Kerry’den sonra konuşma yapan Angelina Jolie’nin açıklamaları güne damgasını vurdu.

Angelina Jolie

Angelina Jolie Eşitlik Kraliçesi Oldu!
Farklı dinlerden insanların bir araya gelerek iftar yemeğinde buluşmasından memnun olduğunu açıklayan Angelina Jolie ise mülteci sorununa farklı bir açıdan yaklaştı. Mülteci sayısı arttıkça yabancılara olan düşmanlığın ve nefretin de artmasından sıkıntı duyulduğunu belirten Jolie, ülkeleri de sorumluluk almaya çağırdı. Ayrıca Batı dünyasının kendini üstün gören ve ayrımcılık yaparak yürüttükleri politikayı da ‘’İnsanlar eşit doğmuştur.’’ diyerek yıktı. Mültecilerin hakları konusunda da açıklama yapan Jolie, ‘’Herkes eşit haklara sahiptir.’’ diyerek de pek çok kişinin gönlünü kazandı. Konuşmalarına ‘’Bazı insanların diğerlerinden daha değerli olduğunu düşünmek demokratik devletlere yakışmayacaktır.’’ diyerek devam etti.

Angelina Jolie iftar yemeginde konustu

İslam İle ABD’nin Bir Sorunu Yok!
John Kerry yapmış olduğu açıklamalara ABD’nin İslam ile bir sorunu olmadığını da ekledi. Müslümanlara kin beslemenin ve onlardan nefret etmenin sadece terörist gruplarının çıkarına hareket etmekten başka bir şeye yaramayacağını söyledi. Müslümanlar ile ABD arasında sürekli bir kargaşa varmış gibi gösterilmek istendiğine de dikkat çeken John Kerry, ABD’nin Müslümanlar için özgürce yaşayabilecekleri bir ülke olduğunu söyledi. Yapmış oldukları açıklamalar ile dikkat çeken Angelina Jolie ve John Kerry daha sonra ezanın okunması ile birlikte orucunu açan Müslümanlarla birlikte yemek yediler. Programda dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise ABD ordusunda bulunan Müslüman bir askerin akşam ezanını okuması oldu.

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Burcu

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */