Anti-makyaj hareketiyle mükemmel güzelliğe savaş açan ünlüler

Geçtiğimiz günlerde ünlü şarkıcı Alicia Keys, anti-makyaj hareketiyle mükemmeliyetçi güzellik anlayışına savaş açmıştı. Aralarında ünlü isimlerin de yer aldığı birçok kadın kullanıcının makyajsız fotoğraflarını paylaştığı ‘Nomakeup’ etiketinın altında uygunsuz paylaşımlar da yapılınca Instagram etikete kısıtlama uyguladı. Etiket altındaki fotoğraflar şu anda görüntülenemiyor.

Dünyaca ünlü şarkıcı Alicia Keys, bir kadının değerinin, yüzündeki makyajla ölçülmeyeceğini söyleyerek 380 milyon insanın önünde makyajsız güzelliğini sergiledi. Kadınlara diretilen güzellik algısına ve kalıplara karşı çıkan bu hareket pek çok kesim tarafından takdir aldı.

PrtscAAlicia Keys makyajsiz haliBunun üzerine Cindy Crawford, Kylie Jenner, Hollywood’un ünlü oyuncuları Salma Hayek, Megan Fox, Jennifer Love Hewitt gibi birçok isim bu akıma dahil olarak makyajsız hallerini Instagram’dan #nomakeup etkiteti ile paylaşmaya başlamıştı.

beyonce makyajsiz hali adriana lima makyajsiz hali
cindy crawford-makyajsiz halidiane kruger makyajsiz halidrew barrymore makyajsiz haliKadınları belirli kalıplar içerisine sokan makyaja karşı başlatılan bu mücadele kapsamında #nomakeup etiketi altında bugüne kadar 11 milyondan fazla fotoğraf paylaşıldı.

bar refaeli makyajsiz haliheidi klum makyajsiz haligigi hadid makyajsiz hali emily ratajkowski makyajsiz hali
Bu başkaldırı hareketini sosyal medya hesaplarından takip eden ve destekleyen Instagram kullanıcıları bugün bir uyarı ile karşılaştı. Paylaşılan onca fotoğraftan yalnızca 36 tanesinin görüntülenebildiğini gören kullanıcılara Instagram’ın açıklaması ise şöyle oldu: “Instagram Topluluğu’ndan #nomakeup konu etiketli bazı içeriklerin Instagram’ın topluluk kurallarına uymadığı yönünde şikayet aldığımızdan, bu konu etiketli en son gönderileri şu anda gösteremiyoruz.”

gisele bundchen makyajsiz haligwyneth paltrow makyajsiz hali 2lorde makyajsiz hali lady gaganin makyajsiz hali
Konu ile ilgili daha fazla bilgi isteyen kullanıcılar ise başka bir açıklama ile karşılaştı:
“Belirli bir konu etiketi sayfası için neden sadece Başlıca Gönderiler görünüyor?

megan fox makyajsiz hali miley cyrus makyajsiz hali
İnsanların konu etiketini göz önünde bir yerde kötü niyetli içerikler paylaşmak için kullanması durumunda, konu etiketi sayfasının En Yeniler kısmını kaldırabiliriz. Konu etiketi sayfasının kalitesini korumak için, o kısmı geçici olarak gizleyebiliriz. Sınırlı bir süre için sadece Başlıca Gönderiler kısmını görürsünüz.”

salma hayek makyajsiz hali ciara makyajsiz hali
sharon stone makyajsiz hali madonna makyajsiz hali
Düzenlemenin ne kadar süreceği hakkında henüz herhangi bir açıklama yapılmazken, Alicia Keys’in başlattığı dünya çapında büyük katılım alan ve ses getiren anti-makyaj hareketi şu anda kesintiye uğramış durumda. Sosyal medyada bu akımı destekleyen kullanıcılar, kısa sürede 11 milyonu aşkın paylaşım alan etiketin bir an önce açılmasını bekliyor.

kim kardashian makyajsiz hali Kylie Jenner makyajsiz hali
cameron diaz makyajsiz hali jennifer lopez makyajsiz hali
Kaynak: www.harpersbazaar.com

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Beste

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */