Babalar Günü Hediyelerini Sizin İçin Seçtik

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir. Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

babalar-gunu-hediyeleri

Kutlaması iyi hoş da hediye seçme kısmında zorlanıyoruz diyorsanız bu yazı tam size göre! Biliyoruz ki sevgiliye olduğu kadar babalara hediye almak da her zaman zor olmuştur. Çünkü babalar için hediye seçenekleri çok fazla değildir. Hem beğenecekleri hem de kullanabilecekleri bir şey seçmek zordur ve genelde gömlek, kravat, parfüm gibi seçenekler kazanır. Kadınlardan farklı olarak erkekler süs eşyaları yerine işlevsel ve günlük hayatlarında kullanabilecekleri pratik hediyelerden daha çok hoşlanırlar.

Haliyle alternatifler azdır. Bu yüzden babanıza hediye almadan önce karakterini iyi bilmeli ve neyin işine yarayacağını tespit etmelisiniz. Bu doğrultuda hareket edip şık ve kullanışlı bir hediye seçerek babalarınızı bu özel günde mutlu edebilirsiniz. Örneğin; tablet, cep telefonu, kişiye özel cüzdan, sigara kullanıyorsa üzerinde ismi yazılı zippo çakmaklar ya da sigara tablaları alınabilir.

Ayrıca babalar gününe özel olarak hazırlanmış hediye sepetleri ve birlikte vakit geçirirken kullanabileceğiniz yine üzerinde isim yazan setlerden alabilirsiniz. Biz de babalar gününde hediye seçerken size yardımcı olabilecek hediye seçeneklerini ve markaların hazırladığı kampanyaları sizler için derledik.

D’S Damat
http://www.dsdamat.com/babalar-gunu/

Beymen
https://www.beymen.com/erkek-stil-onerisi-babalar-gunu-ozel-31942

İstikbal Mobilya

http://www.istikbal.com.tr/oturma-gruplari/tv-koltuklari

Yatsan
http://yatsan.com/sayfa/babalar-gunu-kampanyasi/

n11
http://www.n11.com/kampanyalar/babalar-gunu

Çiçek Sepeti
https://www.ciceksepeti.com/babalar-gunu-hediyeleri

Hediye Fabrikası
http://www.hediyefabrikasi.com/hediyeler/babalar-gunu-hediyeleri

Buldum Buldum
http://www.buldumbuldum.com/hediyesi/babalar_gunu/

Hepsi Burada
http://www.hepsiburada.com/babalar-gunu-hediyeleri-c-20008

Gitti Gidiyor
http://www.gittigidiyor.com/hediye-sepeti/babalar-gunu

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Burcu

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

/* ]]> */