Doğal Ürünlerle Evde Manikür Nasıl yapılır?

Kişisel bakımdan söz edilince tırnak bakımı birçok kişi tarafından unutulur.Fakat tırnaklar güzellik rutinimizin en önemli parçalarından biridir.

İşte 10 tırnak bakım tüyosu;

1)Türk Kahvesi ile Tırnak Bakımı

Eğer nemli ve yumuşak ellere sahip olmak istiyorsanız özellikle şekersiz yapılmış Türk kahvesinin telvesi ideal bir yöntemdir. Telveyi, tırnak etlerine, parmaklara, ellerin içerisine ve tırnaklara masaj yaparak uygulayın. Masajdan sonra 10 dakika bekleyip ılık su ile yıkayın. Haftadan iki defa uygulayabilirsiniz. Yumuşak ve pürüzsüz ellere sahip olduğunuzu görünce şaşıracaksınız.

2) Salatalık ile Tırnak Bakımı

Çabuk kırılan tırnaklara sahipseniz tırnak bakımızı salatalık uygulayarak yapmanız önerilir. Salatalığın içindeki  A, E, B1, B2, B3 ve C vitaminleri, kalsiyum ve demir tırnaklarınızın kırılmasını engelleyecektir. Salatalığın suyunu sıkarak ellerinizi beş dakika suyun içerisinde bekletin. Haftada bir veya 15 günde bir bu işlemi uygularsanız tırnaklarınızın güçlendiğini göreceksiniz.

3)Çay Ağacı Yağı ile Tırnak Bakımı

El ve ayak tırnaklarınız da mantar problemi yaşıyorsanız çay yağı tam size göre. Çay yağını, pamuk yardımı ile tırnaklarınız üzerine ve içerisine nüfuz edecek şekilde uygulayabilirsiniz.

4)Limon Suyu İle Tırnak Bakımı

Manikür ve pediküre gitmeye vaktiniz olmadıysa ve tırnaklarınızı beyazlatmak istiyorsanız limon suyu ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Limonun suyunu sıkın, posasını güzelce tırnaklarınıza yedirin. 5 dakika bekledikten sonra limon suyuna karbonat ekleyin. Pamukları hazırladığınız suya batırarak tırnaklarınıza sarın ve 10 dakika bekleyin. Tırnaklarınızın beyazladığını göreceksiniz.

5) Elma Sirkesi ile Tırnak Bakımı

Manikür yapmadan önce tırnak etlerinizi yumuşatmanız gerekir. Ilık suya biraz elma sirkesi katarak hem ellerinizi bakterilerden arındırır hemde tırnak etlerinizi yumuşatabilirsiniz. 30 dakika ellerinizi suyun içinde bekletmeniz sizi maniküre hazır hale getirir.

6) Hindistan Cevizi Yağı ile Tırnak Bakımı

Tırnak sağlığı ve yumuşak eller için bire bir  yöntemdir. Birkaç damla hindistan cevizi yağı ile ellerinize ve tırnaklarınıza masaj yapmanız yeterli olacaktır.

7) Zeytinyağı ile Tırnak Bakımı

Zeytinyağı tırnakları nemlendirme ve besleme konusunda en iyi malzemelerdendir. E vitamini zenginliği, tırnak sağlığına iyi gelir. Sıcak zeytinyağını 10 dakika masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

8)Bal ve Yumurta Sarısı ile Tırnak Bakımı

A vitamini içeren yumurta sarısı ve bir çay kaşığı bal, kırılgan tırnakların güçlenmesine yardımcı olur. Karışımı tırnaklara ve çevresindeki deriye sürüp 15 dakika beklemek tırnakların güçlenmesi için yeterli olacaktır.

9)Badem Yağı ile Tırnak Bakımı

 A, B ve E vitamini bakımından zengin olan badem yağı, özellikle vitamin eksikliği nedeniyle kırılan tırnaklar için ideal bir çözümdür.Haftada 2-3 kez uygulayarak tırnaklarınızın kırılmasını engelleyebilirsiniz. Birkaç damla badem yağını tırnaklarınıza ve çevresine sürerek 3-4 dakika masaj yarak uygulayabilirsiniz.

10)Karbonat ile Tırnak Bakımı

Karbonat tırnak mantarı oluşumuna ve yayılmasına birebir çözüdür. Bir su bardağı suyun içerisine bir yemek kaşığı karbonat atın ve erimesi için karıştırın. Ellerinizi veya ayaklarımızı bu suda 15 dakika beklettikten sonra temiz suyla durulayın.

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Ipek

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */