Düğün Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli?

Düğün makyajında nelere dikkat edilmeli, en güzel gelin makyajı, gelin makyajı nasıl olmalı ve merak ettiğiniz pek çok ayrıntı ve püf noktası yazımızda sizleri bekliyor.

Düğün günü yaklaştıkça, mekan, organizasyon, davetliler, düğün pastası, konsept hazırlıkları o kadar çok şeyle doluyor ki insanın kafası, bir de gelinlik seçimi, son güne kadar provalar derken, makyaj gelin adaylarının, hem en sona kalmış işi, hem de en son akıllarına gelen şey oluyor.  Mekanın gösterişi, gelinliğin duruşu, saçın bütünlüğü kadar gelini yansıtacak, hafife alınmayacak kadar özel ve önemli bir detaydır makyaj.

modavemagazin

Nasıl bir makyaj olacağı yüz hatlarına göre değişiklik gösterdiği kadar gelinlik seçiminden tutunda, saç modeline, ten rengine, göz rengine,düğün mekanına ve hatta gelinin kişiliğine kadar dikkate alınarak uygulanması gereken bir olay söz konusu.

2017 gelinlik modasına da göz atmamız gerekirse; 2017 nin öne çıkan gelinlik trendlerine baktığımızda tüller ve dantellerin yer aldığı cüretkar modeller, net kesimlerle sakin modellerin yalın görünümü, yine her zamanki gibi kat kat tül ve parçalardan oluşan modeller göze çarpsa da öyle görünüyor ki vintage  sade modeller daha çok gündemde olacak. Hal böyle olunca gelinlik saç modeli ve makyajın bir bütün içerisinde kendini sunması şart. Gelinlik sade ve şatafattan uzak ise makyajda kullanılacak tarz daha masum ve doğal olmalı Daha gösterişli bir model gelinlik sitili, dekolteli ve taşlarla süslenmiş ise makyaj tarzının daha çekici ve iddialı olması gerekir.

modavemagazin

Makyaj için Kuaför seçimimizi önceden yapmamız işimizi oldukça kolaylaştırır. Bir hafta öncesinden düğün makyajı provası yapılması gerekir ki, herhangi olağan üstü bir durumla karşılaşılmasın. Ayrıca gelin yüzünü bir hafta öncesinden makyaja hazırlamalıdır. Cildini dinlendirmeli, fondöten kullanılmamalı, nemlendirici ve bakım kürleri uygulanmalı, düğün gününden bir gün öncesinde peeling yapmakta iyi gelecektir.

modavemagazin

Makyaj çeşitlerine göz attığımızda; Retro Makyaj, buğulu makyaj,  iddialı makyaj ve doğal makyaj olarak ayırdığımız zaman düğün mekanı, gelinlik tarzı,saç modeli gibi durumları da göz önünde bulundurup öyle karar vermemiz gerekir.

Retro makyaj; 2017 gelinlik trendlerini destekler nitelikte daha vintage bir tarza sahip olan bu makyajda gözlere çekilen ayliner daha çok kuyruğuyla ön plana çıkar. bu makyajda gözler ön planda olsada yüz ve dudak makyajınada önem verilmelidir. Retro da kırmızı dudak olmazsa olmazdır. Ama istenirse nüde tonda tercih edilebilir.

Buğulu göz makyajı yani dumanlı ,koyu göz makyajı olarak bilinir, göz lerin ön planda olduğu daha sade bir makyajdır. şu veya bu mekanda daha iyi gider diye bir tercih sunulmasına gerek yoktur. bu yüzden kır düğünü, havuz başı, salon her mekanda tercih edilebilir.

İddialı makyaj ise her yönüyle kendini gösteren yoğun şekilde uygulanan ağır bir makyaj tarzıdır. Oteller, tarihi düğün mekanları, şatafatlı düğünler ile kristal süslemeyle dekore edilmiş ihtişamlı düğünlerin hepsinde iddialı gelin makyajı rahatlıkla tercih edilebilir.

modavemagazin

Doğal makyaj ise; 2017 de de sıklıkla tercih edilecek gibi duruyor. Gelin  adayları doğal güzelliklerini düğünlerine yansıtarak doğal makyajı yansıtmaktadırlar. Saflığın ve sadeliğin daha çok ön plana çıktığı, nüde tonlarda dudak rengi ve açık göz makyajının tercih edilmesiyle favori bence. Doğal düğün makyajı, sadeliği ve doğallığı ile ön plana çıkarılmış tüm mekanlar için uygundur. Başta kır düğünleri, bahçe düğünleri ve evde yapılan nişan partileri gelse de, sade nikah törenlerinde de tercih edilebilir.

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

/* ]]> */