Dünyaca Bilinen Türk Ünlüler

Sizler için adı, sanı, namı Türkiye sınırlarını aşan, dünyaca bilinen Türk ünlüler ile ilgili bir yazı dizisi hazırladık. Onları sadece Türkiye’deki hayranları değil, dünyanın dört bir yanından hayranları seviyor, takip ediyor, beğeniyle izliyor ve onlar hakkındaki hemen her şeyi merak ediyor.

kıvanç tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ

ORtadoğu, Balkanlar ve Avrupa’da hayranları bulunan Kıvanç Tatlıtuğ fiziği, çakır gözleri ve gülüşüyle gönülleri fetheden ünlülerden.

tuba büyüküstün

Tuba Büyüküstün

Esmer tenine inat yemyeşil gözleri ile hafızalara kazınan Tuba Büyüküstün’ ü Ortadoğu’daki pek çok hayranı ilgi ile takip ediyor.

beren saat

Beren Saat

Beren Saat oynadığı diziler ile adından çok söz ettiren bir isim. Fatmagül’ün suçu ne, Aşk-ı Memnu Türkiye sınırlarını aşmasına olanak tanıyan yapımlar.

fahriye evcen

Fahriye Evcen

Oynadığı karakterler ile özdeşleşen isimler arasında ilk sıralarda Fahriye Evcen var. Fahriye Evcen Ortadoğu seyirci kitlesi ile ünü Türkiye’yi aşan oyunculardan.

kenan imirzalıoğlu

Kenan İmirzalıoğlu

Onu Miroğlu olarak tanıdık ve çok sevdik. Kenan İmirzalıoğlu, dünyaya adını duyurmuş ünlüler arasına girmeyi ise Ezel dizisinde oynadığı karakter ile başardı.

burak özçivit

Burak Özçivit

Fiziği, Yakışıklılığı ve kusursuz oyunculuğuyla dünyaya nam salan oyunculardan biri de Burak Özçivit. Ortadoğu’da bir hayli hayranı bulunan Özçivit unutulmaz bıyığıyla hafızlarda yer etmeye devam ediyor.

halit ergenç

Halit Ergenç

Güney Amerika ve Avrupa’da beğenilen oyuncu Halit Ergenç, dünyaca tanınan Türk ünlüler arasına girmeyi Binbir Gece dizisi ile başardı. Muhteşem Yüzyıl dizisi ile kariyerini pekiştiren usta oyuncu, Vatanım Sensin dizisinde Bergüzar Korel ile başrolu paylaşıyor.

bergüzar korel

Bergüzar Korel

Özellikle Güney Amerika’da Hatrı sayılır seyredeni ve seveni bulunan, Arap dünyasında da oldukça fazla rağbet gören isimlerden biri Bergüzar Korel. Binbir Gece dizisi ile geniş kitlelere ulaşan Bergüzar Korel’in kariyeri de bu dizi ile arttı.

cem yılmaz

Cem Yılmaz

Komedi denildiğinde Türkiye’de ilk akla gelen isimlerden biri olan Cem Yılmaz sadece Türkiye’de değil, dört bir yanda çok beğeniliyor. Cem Yılmaz filmleri arasında ayrı bir yere sahip olan Son Umut filmi onun ününe ün katan yapımlardan.

meryem uzerli

Meryem Uzerli

Onu Muhteşem Yüzyıl dizisi ile tanıdık ve çok sevdik. Meryem Uzerli boy, pos, endam ile pek çok genç bayanın sahip olmak istediği özelliklere sahip. Ancak ona en çok yakıştırdığımız şey ise belki de gülüşü. Meryem Uzerli kariyeri, endamı, güzel gülüşü Türkiye sınırlarını aşan oyunculardan. Almanya’dan da bir çok teklif alan Uzerli, Türk yapımı dizilerde oynamayı tercih ediyor.

arda turan

Arda Turan

Futbol severler arasında hatırı sayılı seveni bulunan Arda Turan Yurt dışında ülkemizi temsil eden isimler arasında gösterilebilir. Milli futbolcu, Arda Turan forma giydiği takımlar bünyesinde gösterdiği performanslarıyla adından söz ettirmeyi başardı. Dünyanın en çok tanıdığı Türkler arasında, önlerde yer alan futbolcu, sergilediği futbol oyunu ile dünyayı kendine hayran bırakıyor.

nuri bilge ceylan

Nuri Bilge Ceylan

Cannesi Film festivalinde büyük ödülü bulunan usta yönetmen, bu festivalde “kış uykusu” filmiyle Altın Palmiye ödülünü almıştı. Ünü dünyayı aşan Türk yönetmenler arasında bulunan Nuri Bilge Ceylan, en başarılı yönetmenlerden biri.

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

/* ]]> */