Dünyanın En Muhteşem Spa Merkezleri 

Dünyaca ünlü spa merkezleri hangileri biliyor musunuz? Spa ile ilgili bilmediğiniz ve merak ettiğiniz tüm detayları dünyanın en muhteşem spa merkezleri yazımızda bulacaksınız. Yazıyı hazırlarken bizim çıktığımız keyifli yolculuğa sizinde ortak olmanız dileğiyle…

modavemagazin

Dünyanın en yükselen trendleri arasında yer alan Spa ve Wellness insanların vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Spa, Latince ‘Sudan gelen sağlık’ tanımının kısaltmasıdır. Şifalı sular ile yapılan bakım anlamına gelmektedir. Türkiye’de yeni yeni gelişen bir sektör olsa da, dünyada hızla gelişen ve tercih edilen bir kavram halini almış durumda. Dünyanın birçok yerinde resort ve otel komplekslerinde karşımıza çıkmaktadır. Dinlendirici müzikleri, ışıltılı ortamları, loş mumlar eşliğindeki sakinleştirici odaları, kullanılan bitkisel kozmetik malzemeleri, mimarisi ve dekoruna kadar merkeze gelen kişilere hem ruhsal hem bedensel hizmet sunmaktadır. Kısacası yaşam kalitenizi fiziksel yönden olduğu kadar, entelektüel, duygusal, sosyal, ruhani ve çevresel yönden, iyileştirecek hizmet sunan merkezler demek mümkün. Genel olarak sonbahar/kış dönemlerinde, şehir hayatından uzakta, doğayla iç içe mekânların daha çok tercih edildiği, sağlıklı bir tatilin en güzel seçeneğidir.

modavemagazin spa modavemagazin

Golden Door / Kaliforniya

600 dönümlük bir araziye kurulmuş bu lüks tesisi, olgunlaşmış Japon bahçeleri, Zen kaya bahçeleriyle ruhunuzu beslerken, sebze bahçelerinde taze sebze-meyve üretimiyle mutfak bahçeleriyle de vücudunuzu besleyecektir. Rüzgârın sesini işittiğiniz bir bambu ormanı içerisinde sade rustik bahçeleriyle, doğa yürüyüş alanları ve konukların sessizce doğanın tadını çıkarabileceği avlu bahçeleri göz alıcı güzelliğe sahiptir.
modavemagazin

LanserhofLans

Avusturya Innsbruck’taTirol dağlarının eteklerinde yer alan bu eşsiz mekân her yönüyle ziyaretçilerini doyuma ulaştırmaktadır. Modern sürdürülebilir bir jenerasyona sahip, 30 yıldır sağlıklı, kaliteli ve enerjik bir yaşam için insanların hizmetinde olan muhteşem doğallıkla içiçe bir mekan. Tuzlu su havuzu, tıbbi soğutma bölmeleri, özel çatı terasları ve büyüleyici Tirol dağlarının panoramik manzarası ileyenilikçi Avrupa’nın ilk adresi.

the-dolder-grand-zurih

TheDolder Grand

Zürih’te 1899’da inşa edilen 40.000 m²’nin üzerine yayılmış Adlisberg tepesinde yer alan 5 yıldızlı ün yapmış mükemmel, nefes kesen bir konuma sahip panoramik manzarasıyla Spa’da birinci sınıf bir otel. Ziyaretçilerine geniş yelpazede cilt bakımları, masajlar ve vücut ritüelleri sunulmaktadır.

modavemagazin

Chiva-Som

Tayland Körfezi üzerinde yer alan yaşam cenneti, İnsanı her şeyden arındırarak, kendi içsel merkezinde yeniden doğuşunu sağlayan, eşsiz bir ortamda rahatlama ve yenilenme merkezi. Chiva Som özellikle spa alanında olağanüstü başarı göstererek uluslararası ödül kazanmıştır. Özellikle SpaFinder Dergisi okuyucu en eyiSpaCuisine seçimi ödülü ve en iyi Spa mutfağı menüsü için Spa Asya Kristal ödülünü almıştır. Usta şefleri iştahınızı tatmin ederek, sağlıklı yaşam tarzına uygun yemeklerle, geniş yelpaze sunarak günlük menüler oluşturmaktadır.
Ayrıca deneyimli Naturopathic uygulayıcılar rehberliğinde, bütün sağlık personelleriyle vücudunuzu ve ruhunuzu temizleyebilirsiniz.
modavemagazin

Şehrin kalabalığından, yorucu koşuşturmasından biraz olsun uzak kalıp, kendinizle baş başa huzurlu bir zaman geçirip her şeyden arınmak istiyorsanız kendinize en güzel hediyeyi armağan ederek “Sudan Gelen Sağlık’’ ile buluşun.

modavemagazin

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

/* ]]> */