En İnanılmaz Kış Festivalleri

Festival denilince aklımıza hep eğlence, yaz, sıcak ve çılgıncasına eğlence gelir. Peki çılgın kış festivallerinin de olduğunu biliyor muydunuz? İşte sizler için derlediğimiz inanılmaz kış festivalleri…

Kışın dondurucu soğuğuna rağmen, yaz festivallerine taş çıkaracak nitelikte dünyanın dört bir yanında festivaller düzenleniyor. Eğlencenin, konserlerin, havai fişeklerin, ünlü DJ’lerin, Kar raftingi, kızak kayma yarışları, dans partileri, kış kampları ve tüm çılgınların bir araya geldiği, birbirinden farklı kostümler ve sürprizleri barındıran festivallerden birinde kış tatili geçirmenizi öneririm.

modavemagazin

Quebec Kış Karnavalı

Ocak ayının sonunda başlayan bu gösterişli festival dünyanın en büyük kış karnavalı olarak Kanada’nın Quebec şehrinde on yedi gün boyunca coşkuyla gerçekleştirilir. Her yaştan binlerce insanın katıldığı bu festivalde kano yarışlarına, kızak köpeği yarışlarına, resmi geçitlere, kar heykeli yarışmalarına ve yok yok denecek kadar etkinliğe yer verilmektedir. Eğer bu karnavala gidecekseniz kar banyosu yapmaya ve buz saraylarında açık hava dans partilerine hazır olun.

venedik

Venedik Karnavalı

Farklılık , heyecan, ve renk cümbüşünde boğulmak istiyorsanız UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki muhteşem yüzen şehir Vendik ile buluşmanız lazım. Göz alıcı maske ve kostümlerin buluştuğu coşku dolu bir karnaval. Kutlanmaya başlandığı ilk zamanlarda sosyal sınıf ayrımını ortadan kaldırmak için kullanılan maskeler şimdi Venedik karnavalının vazgeçilmezi haline gelip sembolü olmuştur. Karnaval boyunca San Marco meydanında gösteriler ve yarışmalar düzenlenmektedir. Planların arasında olması gereken eğlence şöleni.

brits-music-and-winter-festival-switzerland

Brits Music and Winter Festivali

İsviçre’nin LAAX şehrinde her yaş grubundan müzik yapanlar bir hafta boyunca ağırlanır. En iyi uluslararası müzik sanatçıları, şarkıcılar ve DJ’ler, canlı müzik ve DJ etkinlikleriyle bir araya gelir. Sadece müzikle sınırlı kalmayan bu festivalde Yeni başlayanlara yeteneklerini sergileme fırsatı veren yarışma, üst düzey snowboard ve kayak hareketini izleme şansı da vermiş oluyor.

modavemagazin

Japonya Çıplaklar Festivali

Düşündükçe gülmekten kendinizi alamayacağınız en ilginç festival demek tam yerinde olur. Binlerce erkeğin üzerlerine sumo güreşçilerinin giydiği “mawashi” adı verilen sargıyla rahipin yukarıdan attığı uğurlu çubukları kapmak için büyük mücadele ettiği bir festivalden bahsediyoruz. Japon geleneğinde “shingi” adı verilen bu çubukların yıl boyunca sahibine şans getirdiğine inanılıyor. Shinto Tapınağında soğuk havada çıplak olarak havuza girmenin ruhu arındırdığına inanılıyor. İçimizde ruhunu arındırmak isteyen var mıdır bilinmez ama denk gelirseniz eğlenceli bir deneyim olacağı da kesin.

modavemagazin

Fur Rendezvous Kış Festivali

Kuzey Amerikanın kendine özgü en büyük kış festivalidir. Anchorage tarihinin ve geleneğinin önemli bir parçasıdır. Anchorage’daki nüfusun neredeyse tamamı şenlik ateşi ve meşale geçit töreni için eğlenceye katılır. Kızak Köpeği Yarışı, ren geyiği kovalama, buzlanmış bir nehirde bowling oynama ve yabancı olduğumuz bir çok etkinlikle kendini gösterir.

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

/* ]]> */