En Sık Yapılan Moda Hataları

Giyinmek artık eskisi kadar basite alınan bir konu olmaktan çıktı. Moda ve trendler artık neredeyse tüm kadınların ilgi alanı dâhilinde. Özellikle kadının çalışma hayatındaki yerinin her geçen gün arttığı şu günlerde bunu daha çok hisseder olduk. Yine de ne kadar okursanız okuyun ne kadar para verirseniz verin ve ne kadar kafa patlatırsanız patlatın giyinmek sitil ve zevk sahibi insanların işi. Yani bazen Paris moda haftasında aldığınız trend kıyafetle de rüküş olabilirsiniz.

Bu yazımızda size moda da şık görünmek sitil sahibi durmak kaygısı ile giyinen insanlar tarafından en sık yapılan moda hataları konusunu ele alacağız. Elbette hatalarınızı düzeltmek içinde birkaç fikrimiz var.

Yapılan en elim hatalar ile listemizi sıralamaya başlıyoruz. Pahalı görünmek her zaman şıklığı getirmez öncelikle bunu her zaman aklımızda tutmalıyız. Hele de pahalı görünme çabası ile kötü taklitler kullanmak, yapılan en büyük hatalardandır hiç şüphesiz. Önemli olan pahalı bir ürünün taklidi olması değil aldığınız ne olursa olsun kaliteli görünmesidir. Tabi giyinen herkesin kalite anlayışı da aynı değil.

modavemagazin

Çok sık yapılan ve bazen çok kötü kazalara neden olan diğer bir hata ise aşırı dekolte kullanmak ve bunu kıyafetin her yerinde kullanmaktır. Ölçülü kullanıldığında ne kadar zarif ve şık bir görüntü vermenizi sağlıyorsa dekolte abartıldığında da o denli nahoş ve rüküş bir görüntüye neden olur.

Zaman zaman geçmiş yılların favorilerinin yine hitleştiğini görüyoruz. Ancak geçmişe dönüşten bahsedildiğinde bu tüm parçaların kullanılabileceği ve aynı şekil ya da renkte kabul göreceği anlamına gelmez.

modavemagazin

Bazen kombininizi tamamlamak için aksesuarlara ihtiyaç duyduğumuz olur. Elbette yerinde kullanıldığında aksesuar bir kombinin bel kemiği olabilir. Ama yine abartılı ya da yanlış parça seçimi sizi şıklıktan çok uzaklara götürebilir. Tavsiyemiz olabildiğince kaliteli sade ve kullandığınız parçalara uygun aksesuar kullanımıdır.

modavemagazin

Yanlış duruş ya da görüntü vermenize sebep olan bir diğer öğe de iç çamaşırlarınızdır, ki iç çamaşır deyip geçmek kıyafetiniz için askı vazifesi görecek vücudunuz için büyük haksızlık olacaktır. Zira modaya yön verenlerin ortak düşüncesi görünen ve belli olan çamaşırların asla kabul edilemez olduğudur.

modavemagazin

Ayrıca birbirine zıt iki kavram olan tayt giyinmek ve aşırı bol giyinmekte sıkça yapılan hatalar arasındadır. Tayt giymek doğru kombinle şahane görünebilir ancak kombinlemesi oldukça güçtür bu nedenle tayt giyerken birkaç kez düşünmenizi tavsiye ediyoruz. yine haddinden fazla bol giyinmekte moda sınırları içerisinde tehlikeli sularda yüzmek anlamına gelmektedir.

modavemagazin

Çalışan hanımlara da tavsiyelerimiz olacak elbette. Çalışan hanımların kaçınması gereken birkaç belli kriteri şöyle sıralaya biliriz: yanlış etek boyu, uygunsuz dekolte kullanımı, çok renkli ve abartılı kıyafetler.

 

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */