En Son Trend: Korseler

2017 modası ne, en trend parçalar ve kombin önerileri, korselerle ilgili merak ettikleriniz ve çok daha fazlası “en son trend: korseler” yazımızda sizleri bekliyor.

modavemagazin modavemagazin

1830’larda Victoria döneminde çok narin vücutlu kadınlar için tıbbi bir zorunluluk olarak kullanılsa da, içinde balina kemiği ve çelik materyaller bulunan bu sıkı korseler genç kızların kâbusu haline gelmiş. Uzun süre oturduktan sonra, ayağa kalkmakta güçlük çektiklerinden dolayı, nefes alırken zorlandıkları için çoğu zaman bayanların bayılmalarına sebep olan Victoria döneminden geçmiş kadınlar.

modavemagazin
trend-korse-4modavemagazin

19. yüzyılda ise korse kullanımı tavan yapmış. Bütün kesimden, düşük orta ve yüksek gelirli kadınların hepsi neredeyse korse giymiş.

Oldukça zayıf gösteren, bedeni düzgün tutan bu kıyafet 1920’lere kadar kıyafetlerin içlerinden giyilerek varlıklarını sürdürdü. 2000’li yılların başında Christina Aguilera ve BritneySpears gibi ünlüler giydiğinde ise gözümüze öyle pek de estetik gelmedi. Ama son döneme damgasına vuran trendlerin başında korse ve korse kemerleri oldukça gözde oldu.  Form değiştirerek karşımıza çıkan bu cezbeden trend korseler, hem iç çamaşırlarda, hem üst giyimde, gömlek ve elbise üzerine geçirilen korseler, görüntüsüyle kendine esir edeceğe benziyor.

modavemagazin

Özel gece ve davetlerde de sıkça karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Kombinleriyle gözlere hitap eden bu şıklık asil bir tavır sergiliyor bize. Her türlü kıyafetle kullanabileceğimiz sezgisini uyandıran korseler 2017 de birinci sırada olmaya hazır.

modavemagazin modavemagazin

Kazak ve gömleklerin üzerine takılaraksıra dışı birgörünüm elde etmek mümkün. Hem sokak modasında hem şık davetlerde zarif tasarımlarıyla kadınlara korse kullandığını unutturan modelleriyle aramızda. Şık ve sade kıyafetler üzerine iddialı bir korse veya korse kemer kombini yapıldığında, güçlü, kararlı ve seksi bir görünüm ortaya çıkarmamız kaçınılmaz.

modavemagazin modavemagazin

Yeni form korse ve korse kemerlerle dolaplarımızdan eksik olmayacak moda dünyasının tamamlayıcı ögesi stil sahibi, şık ve iddialı kadınlarla bu sezona gümbür gümbür geliyor. Alt ve üst kıyafetlerde aynı renk tercih edildiğinde bu çarpıcı detayla daha uzun görünmeniz mümkün.

Dikkat çeken bu tasarım tabi ki podyumlarda da sıra dışı modelleriyle kendini gösterdi. Göğüs ve bel hattındaki asimetrik çizgili dekolteleri, göğsü V şeklinde açıkta bırakan modelleri ve derinin asaletini sunan tasarımlarıyla da moda severlere sunuldu.

modavemagazin modavemagazin

2017 de şıklığı bir adım daha ileriye götürmüş, cesaretli, özgüvenli, asil ve şıklık abidesi bayanlar karşımızda olacak.Bu sezon en çekici ve feminen ruhla buluşuyor.

 

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

/* ]]> */