Gelmiş Geçmiş En İyi Giyinen Kadınlar

Toplumumuzda öne çıkan giyim tarzlarıyla yaşamımıza giren geçici  yenilikleri moda olarak adlandırsak da, bayanların hiçbir zaman vazgeçmeyeceği bir hayat tarzıdır, bir sanattır moda. Peki bu sanatı en iyi şekilde icra eden gelmiş geçmiş en iyi giyinen kadınlar kimler, gelin bir göz atalım.

modavemagazin

İngiliz Kraliyet ailesinin hoş ve zarif Cambridge düşesi Kate Middleton hayatının her alanında zarafetiyle göz dolduruyor. Kraliçe Elizabeth gelininin daha muhafazakâr elbiseler tercih etmesini istese de düşesin giydiği elbiseler internet üzerinde modacılar tarafından yağmalanıyor.

modavemagazin

Genelde pastel tonları tercih eden GwynethPaltrow kendine özgü stiliyle kıyafetlere ruhunu katan Hollywood’ un en şık bayanlarından kuşkusuz. Giydiği kıyafetlerle bütünleşen fiziğinin narinliği ve her zaman öne çıkan bacaklarını sergilemekten çekinmeyen ünlü aktris günlük hayatında bile şıklığından ödün vermiyor.

modavemagazin

Türkiye’nin Süperstar ve Diva lakaplarıyla adlandırılan ünlü sanatçı Ajda Pekkan. Vücudunda kamufle edeceği bir bölgesi olmayan sanatçı. Asil, çekici ve cesur kıyafetleriyle her zaman göz dolduruyor. Modayı takipten ziyade kendi stilini oluşturan bir kadın ve bunu çok iyi bir şekilde sahneliyor. Ajda Pekkan’da farklılık ve kalite ben buradayım diye haykırıyor.

modavemagazin

Katharine Houghton Hepburn 1940’lı yılların bağımsızlığı ve ruhlu kişiliğiyle tanınan ünlüHollyWood oyuncusu.  Güçlü ve sofistike bir kadın olan Hepburn bunu tarzına da yansıtarak kalıcı bir sitil oluşturmuştur.  Sonsuza dek sürecek ve konuşulacak tarza sahip olan Hepburn pantolonları kadınlara moda olarak kabul edilebilir hale getirmeye katkıda bulunan gerçek bir stil ikonudur.

modavemagazin

Rita Moreno kadınsılığıyla öne çıkan giyim tarzıyla dönemine damgasını vuran stil ikonlarındandır. Çekiciliğini kıyafetleriyle yansıtan Moreno vücudunun estetikliğiyle kadınları kıskandırmıştır.

modavemagazin

En iyi giyinen kadınlar arasında bir siyahi güzellik de var. Dünyanın ilk siyahi Afrikalı süper modeli olarak kabul edilen NaomiSims. Moda, güzellik ve ötesinde çığır açan ilk siyah güzel. Siyahın çekiciliğini en güzel haliyle yansıtan Naomi Modacılara ilham olmuştur.

modavemagazin

1970 lerde objektiflerin en tanınmış yüzü olan VittoriaMarisaSchiaparelliBerenson. Hoş, yaratıcı ve her haliyle dikkat çeken bir görünümü olan Berenson sayısız moda dergisinin kapaklarını süslemiş.

modavemagazin

GaraceKelly bu kadın için zarafetin öncüsü demek yerinde olur. Yaşadığı dönemde ve sonraki dönemlerde de tarzıyla herkesi etkileyen bir isim. Giydiği kıyafetlerle, onları taşımasıyla ve asaletiyle masal gibi bir kadın. Moda konusunda döneminin baş yapıtı.

modavemagazin

Güzelliği ve şıklığıyla her zaman göze çarpan etkileyici kadın Nebahat Çehre. Ne kadar doğalsam o kadar güzel görünüyorum anlayışını benimseyen bu hoş kadını es geçemeyeceğim. Büyüleyici stiliyle ekranlarda görsekte, günlük hayatında da kendine has tarzıyla dikkat çekmeyi başaran bir oyuncu, şarkıcı ve modeldir.

modavemagazin

Son olarak Feryal Gülman,  bence bu kadın Türkiye’nin Kate Middleton’u. Her zaman kendine en yakışanı seçen Gülman şık olmanın sırrını biliyor sanırım. Modayı kendine göre uyarlayarak şıklığıyla parlayan güzelliğin vücut bulmuş hali.

Yalnız unutmamak gerekir ki tarz sahibi olmak sadece modayı takip ederek şık olmak değildir. Fark yaratmak, seçimlerinde özel olmak tarz ve stil sahibi yapar.
Moda geçer stil kalır.

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

/* ]]> */