İlkbahar Yaz Uzun Elbise Modelleri

Baharın en güzel en naif parçalarından biri uzun elbiseler. Tiril tiril görünüm, cıvıl cıvıl desenleri, rahatlığı ve konforuyla ilkbahar yaz uzun elbise modelleri sokak stilinde ve modanın öne çıkan tasarımcılarında sık rastlayacağımız parçalardan.

Mango, Oxxo, Stradivarius, Zara gibi ünlü markaların da ilkbahar yaz kreasyonlarında yer verdiği uzun elbise modelleri, bayanların çoğu zaman kurtarıcı olarak kullandıkları parçalardan.

ilkbahar yaz uzun elbise modelleri içinde en çok canlı renklere rastlayacağız. Bu yılın trend renkleri kırmızı, canlı sarı ve yeşil ile harmanlanan uzun elbise desenlerine sık rastlayacaksınız.

şeffaf elbise modelleri

Şeffaflığın da oldukça revaçta olduğu bu yılın tasarımları arasından, uzun elbise çeşitleri de nasibini aldı. Ünlülerin de geçmiş sezonlarda ve yeni sezonda çok kez kullanmayı seçtiği şeffaf elbiseler, hem oldukça dikkat çekici, hem de hafif.

Volanlı kayık yakalı elbiseler mağaza raflarında çoktan yerini aldı. Volenlerin bol bol kullanıldığı bu yılın parçalarında, kollarda, yakalarda, eteklerde, omuzlarda volan göreceğiz.

volanlı uzun elbisevolanlı kısa elbise

Volan ile birlikte püsküller de elbiseleri hareketlendirecek. Cıvıl cıvıl, kıpır kıpır insanın için ısıtan renkleriyle tüm gönüllerde taht kuracak uzun elbise modelleri, görünen o ki ilkbahar yaz sezonunda en çok talep edilen ve en çok rağbet gören parçalardan olacak.

püsküllü elbise modelleri

Tasarımcılar yeni sezonda da bol bol çiçek deseni kullanmış. Özellikle elbiselere çok yakıştırdığım çiçek desenleri, tiril tiril uzun elbiselerde daha zarif ve hoş görünüyor. Üstelik kilosunu saklamak isteyen bayanlar için de bu karmaşık desenler, kilo saklamak konusunda oldukça yardımcı.

dikey şerit uzun elbise

Kısa boylu bayanların uzun görünmek için rahatlıkla tercih edebileceği uzun elbise modellerinde dikkat edilmesi gereken tek nokta, elbise deseninin yatay değil, verev ya da dikey şeritlerden oluşması.

Uzun boylu bayanlar için, uzun elbise kullanımı hakkında küçük bir tüyo verecek olursak, bel kısmına kullanılacak, kalın bir kemer hem boyunuzu dengeleyecek, hem belinizi ince gösterecek, hem de elbise üzerinde naif bir görüntü oluşturacaktır. Bel kısmını kesen kemerler kullanmak, kısa boylu bayanların kesinlikle tercih etmemesi gereken aksesuarlardan.

 

 

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */