İş Ortamında Nasıl Giyinmeli?

İş Ortamında Nasıl Giyinmeli? Kumaş pantolon mu tercih etmeliyim yoksa etek mi? Maskülen mi giymeliyim? Spor nasıl şık olurum? Gibi soru işaretlerine cevap arıyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız

.

İş kadınları ofislerde ve iş ortamlarında nasıl giyinmeleri gerektiği konusunda genellikle kararsız kalıyorlar. Bizler sizin için bir bayanın iş ortamında nasıl giyinmesi gerektiğini tek içerik altında topladık. İşte iş ortamında doğru giyinmenin tüyoları  ve detayları;

modavemagazin

İş ortamında sık görünüme sahip olmak için öncelikle iş kıyafetlerinizde renk seçimine azami özen göstermelisiniz. Lacivert, siyah, vizon, gri ve camel tonları iş hayatında kadınların tercih etmeleri gereken renklerden birkaçı. Bu renkler aynı zamanda vücutta kilo veya bölgesel yağlanma gibi sorunları kapatmanızı sağlayacaktır.

modavemagazin

Geniş kalçalara sahip olan kadınların uzak kalması gereken ilk tercihi kalem etekler. Kalem  etekler basen ve kalçalarında genişlik olan kadınların kesinlikle gardolaplarında olmaması gereken parça. Ayrıca geniş kalçalara sahipseniz, pileli modellerden ekoseli ve büyük desenli pantolon eteklerden uzak durmalısınız.

modavemagazin

modavemagazin

Kalın bacaklı bir  kadın, kısa eteklerden uzak kalmalı, uzun etekleri tercih etmelidir. Ayakkabı seçiminde ise kesinlikle bilekten bağlamalı modeller yerine açık ayakkabıları tercih etmeli. Uzun etekler, geniş pantolonlar iş hayatında hem rahat olmayı, hem de bacaklarda ki kusurları kapatmaya yarayacaktır.

modavemagazin

Göbek bölgeniz  kalın ise, geniş tunik tarzında gömlekleri tercih etmeniz uygun olacaktır. Bluzlar, geniş kesim ceketler sizlerin kurtarıcısı olacak. Etek ceket veya pantolon ceket takımları göbek bölgesinde yağlanma olanları tercih edebilecekleri modeller arasında yer alıyor.

modavemagazin

Eğer ince minyon yapılı bir kadın iseniz, diz altı etekler ve yüksek belli denim pantolonları sıklıkla tercih edebilirsiniz. Bu tercih sizin boyunuzun daha uzun olmasını sağlayacak.

modavemagazin

modavemagazin

İş ortamında dikkat etmeniz en önemli detaylardan biri de aksesuarlarınız. Kemer seçiminde ve kolye seçimini doğru yapmanız iş hayatında ki şıklığınızı tescillemenize sebep olacaktır. Abartılı olmayan, şatafatlı olmayan ince kemerler her zaman iş hayatında daha zarif durmanıza sebep olur. Ancak ince belli kadınların kalın kemerleri tercih etmesi yanlış olmaz. Minyon kadınların kolye seçiminde de daha ince ve zarif olanları tercih etmeleri, uzun boylu kadınların ise uzun kolyeleri tercih etmeleri doğru olacaktır.

 

 

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

/* ]]> */