İslam İle Huzur Bulan Ünlüler

Sadece ülkemiz de değil dünya genelinde İslam’a yöneliş gün geçtikçe artıyor. Son yıllarda sıkça ‘’Müslüman olan ünlüler’’ başlıklı haberlere rastlıyoruz. Bunların içinde en çok dikkat çeken hiç şüphesiz Hollywood yıldızları oluyor. Örneğin geçtiğimiz yıllarda birçok isim Müslüman oldu. İslam ile huzur bulan ünlüler arasında şu isimleri göstermek mümkün:

Cassius Marcellus Clay Jr.yani namı değer Muhammed Ali 1964 yılında 22 yaşında iken Müslüman oldu ve Müslüman olan ünlüler içinde en çok dikkat çeken oydu.

Cat Stevens, 1977 yılında Müslüman olarak Yusuf İslam ismini almıştır.

Son günlerde Müslüman olduğunu açıkça sergileyen ve en çok dikkat çeken ünlü isim ise hiç şüphesiz Janet Jackson.

modavemagazin

Ayrıca gün geçtikçe bu ünlülerin sayısının artması insanları da şaşırtıyor. Son olarak LindsayLohan elinde Kur’an-ı kerim ile görüntülendi ve açıkça İslam’ı araştırdığını belirtti.

Ülkemizde ise eskiye oranla çok daha fazla haber görür olduk maneviyata yönelen ünlüler ile ilgili. Bu konu ile ilgili sosyal medyada en çok konuşulan ve paylaşım yapan ünlü ise hiç şüphesiz yıldız Tilbe oldu. Tilbe geçen aylarda umreye gitti neredeyse her an fotoğraf ve mesaj paylaşarak sevenlerini bilgilendirmeyi de ihmal etmedi.

modavemagazin

Yine son zamanlarda sık sık umreye gittiğini bildiğimiz ünlü sanatçılar ise şunlar: Emel Sayın, Seda Sayan, Gülben Ergen, Mazhar Alanson, Ceylan, Cem Yılmaz, İpek Tanrıyer, Gamze Özçelik, İntizar, Sibel Can. Ünlülerin ortak fikri ise mekkenin hiçbir yerde olmayan bir havası ve insana huzur veren bir doğası olduğu.

Mazhar Alanson ‘’yandım yandım’’ şarkısını Mekke’de yazdığını söylüyor.

Hayatını tamamen değiştiren ve yaşam tarzı olarak İslamiyet’i seçen ünlüler de var hiç şüphesiz. Onlardan biride yakından tanıdığımız Onur Şan. Ünlü türkücü namaza başladı ve ilahiyat mezunu eşi ile mütevazı bir hayat yaşamaya başladı.

Ünlü oyuncu Murat Yıldırım ise eski eşi Burçin terzioğlu’ndan ayrıldıktan sonra maneviyata yöneldi ve umreye gitti.

‘’Hayatımı sorgularken müslüman oldum’’ diyen TatsyanaTsvkeviç ise geçtiğimiz yıllarda mankenliği bırakarat tesettüre girdi ve hayatını tamamen değiştirdi.

modavemagazin

Ünlü rallici ve sunucu Burcu Çetinkaya ise yüksek lisansini tamamlamak için gittiği Şanlıurfa’da hayatının aşkıyla evlendi ve maneviyata yöneldi. Tesettüre giren oyuncu ralliye devam edeceğini açıkladı.

Sevilen oyuncu Büşra Ayaydın da islam ile huzur bulan ünlülerden. Ünlü oyuncu kendisine ve islama uygun rol teklifi gelmesi halinde oyunculuk yapmaya devam edeceğini açıklamıştı.

modavemagazin

TRT eski spikeri Serra Karaçam ise eskiden zaten tesettürlü olduğunu ve ünirversite okumak için açılmak zorunda kaldığını, kızı doğduktan 5 ay sonra tesettüre dönme kararı aldığını açıkladı. Duygularını Ala Dergisine açıkladı.

İlkbal Gürpınar, Reha Yeprem, Yaşar Alptekin, Tuğçe Güder ve Necla Nazır ise hayatını tamamen değiştiren ve islami bir yaşam seçen ünlüler oldular. Yaptığı açıklamada eski manken ve Türkiye güzeli Tuğçe Güder ‘’kimse için değil kendim için kapandım.’’ Dedi.

 

 

 

 

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */