Kendini Ve Vücudunu Sev!

Kendini ve vücudunu sev! Çünkü ne olursa olsun, yaşamak zorunda olduğun tek yer orası.

“Kendine iyi bak” mottosuyla oluşturduğumuz bu yazının size ilham vermesi, tıpkı yeni gelen bahar gibi yüreğinize baharı getirmesi dileğiyle…

Mevsimlerden bahar; dünya sanki sizi çağırıyor, güneş sizi okşamak için bekliyor, rüzgar teninize dokunmak için can atıyor. Doğaya gelen canlılık, yeniden diriliş hali sanki insanın ruhuna da yansıyor ve tertemiz, ılık ve mis gibi hava bizlere de yaşama sevinci aşılıyor.

açık hava spor

Mart ayının gelmesiyle bahara attığımız ilk adım bu yıl ılık ve güzel günlerle geldi. Eh haliyle evde oturmak pek kimsenin tercih etmeyeceği bir aktivite oluyor. Madem içinizde dışarı çıkmak için sürekli bir kıpırtı, bir istek ve bir heyecan var öyleyse durmayın. Fırsat bu fırsat, uzun yürüyüşlere, sabah sporlarına ve eğlenceli egzersizlere verin kendinizi. Şehrinizde deniz varsa ne ala, çıkın hemen. Biraz deniz havası, tazelenmek ve hayat dolmak için muhteşem yerlerdir. Deniz yoksa da üzülmeyin, büyük yeşil alanlar, koca ağaçların doldurduğu parklar ne güne duruyor çıkın ve spora keyif katın. Hem vücudunuza bakın, hem ruhunuzu dinlendirin.

mart ayında ne yenir

Mart ayı dedik de, sahi mart ayında ne yenir?

Seralar olunca hangi mevsimde hangi sebze meyve yenir bilemez olduk. Her mevsimde her şey bulunuyor vesselam. Ama siz siz olun her şeyi mevsiminde yiyin. Tabi bunu için önce hangi mevsimde ne yenir bilmek lazım.

Mart ayı sebzeleri:

Pancar, Havuç, Kuşkonmaz, Turp, Ispanak, Brokoli, Marul, Nane, Maydanoz, Kereviz, Tere

Mart ayı meyveleri:

Özellikle muz ve elma portakalın, mandalinanın artık günleri sayılı. Yiyebildiğiniz kadar yiyin. Zira yaz geldiğinde bir süre özleyeceksiniz.

Gençleşmek, tazelenmek ve yenilenmek istiyorsanız, yukarıda saydığımız bu yiyecekleri tüketmenizde fayda var. Hemen hepsinde antioksidan özelliği bulunuyor. Bu da kendinizi diri ve dinç hissetmenize, bir anlamda yenilenen doğa gibi yenilenmenize olanak tanıyor. Doğa yenilenirken, insanın da yenilenmesi için türlü mineralleri bünyesinde barındırarak bizlere yardımcı oluyor.

su ne zaman içilir

Su Su Su

Su hayattır. Su genç ve güçlü kalmanızı sağlar. Doğru su tüketimi pek çok hastalığın önüne geçer. Cildiniz pul pul dökülüyorsa, kendinizi halsiz hissediyorsanız, demir oranınız düşükse, kabızlık problemi çekiyorsanız, böbreklerinizde ara ara hafif ağrılar hissediyorsanız, vücudunuz sizden su istiyor olabilir.

Sabahları Aç Karnına Ne Yemeli?

Günün en önemli öğününüz sabah olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Sabahları vücuda ilk giren yiyecekler oldukça büyü önem arz ediyor. Güne güzel başlamak için iyi yapılmış bir kahvaltı gibisi yoktur. Sabahları işe giderken kahvaltı hazır etmeye üşenenleri de buraya alalım ve herkes için kolaylık sağlayacak bir kaç küçük ip ucu vermeye başlayalım.

yumurta

Yumurta

Sabah tüketilebilecek en harika besinlerden biri yumurta. Hazırlaması pratik ve kolay olduğunda siz giyinirken bir kenarda kaynayan yumurtalar, kısıtlı zamanlarda bile tercih edilebilir.

yenen yeşillikler

Yeşillikler

Yeşillikle yaşamımızın yıldızlı yiyecekleri. Her yemeğin yanında eşsiz lezzetleri ve canlılıkları işe sofraya keyif katıyorlar. Tabi vücudumuza da tazelik.

süt ve süt ürünleri

Süt ve süt ürünleri

Vücudun önemli bir ihtiyacı lan kalsiyum konusunda mükemmel olan bu ürünleri bol bol tüketmek gerekiyor. SAbah hiç vaktiniz yoksa bile bir bardak süt ısıtıp içmek kendinize yapacağınız büyük bir iyilik.

tahıllar ve tohumlar

Tahıllar Ve Tohumlar

Besleyici özelliği yüksek tahılları sabah kahvaltınızda tercih etmek hem kendinizi tok hissetmeize hem de diğer öğüne kadar vücudunuzun ihtiyaç duyacağı besin ihtiyacını karşılamanızı sağlayacaktır. Hiç olmazsa işe çıkmadan önce elinize alacağınız bir avuç tohum ( ceviz içi, kuru üzüm, badem, fındık..) enerjinizi maksimize etmenize olanak tanır.

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */