Kış Aylarının Fenomeni Balıkçı Yaka Kazaklar

2017 yılının ilk fenomen parçası ne denildiğinde şüphesiz ki kış ayları için  balıkçı yaka kazaklar, balıkçı yaka kaşkollar gösterilebilir. Biz de bu, zamanı hiç geçmeyen eşsiz moda trendini sizler için derledik.

İşte eşsiz balıkçı yaka kazaklar ve trendler…

Daha sonbahar aylarının son günlerinde bu sezon fenomen balıkçı yaka kazaklarının olacağının sinyalleri verilmişti. Nitekim öyle oldu, podyumlar, moda defileri, ünlü isimler kış aylarında balıkçı yaka kazaklar ile boy gösterince tercih edilen ilk parçalar arasında yerini buldu.

modavemgazin

modavemagazin

Kış aylarının başında  JilSander, JW Anderson ve Celine ile podyumlara güçlü bir giriş yaptı diyebiliriz Balıkçı Yaka. Balıkçı Yaka kıyafetlerin kökeni 18.yüzyıla kadar gidiyor. İlk olarak adından da anlaşılacağı üzere denizciler ve sporcular tarafından tercih edilmiş. 20.yy da söylenenlere göre enteresan bir gelişim göstermiş çünkü kravat karşıtı sanatçı ve filozoflar isyan aracı olarak ta bu yakaları tercih etmiştir. Dönemin filozoflarından kalmış olacak ki, balıkçı yakalar günümüzde de sert imaj stilini, salaşlığı, aykırılığı simgeler gibi.

modavemgazin

modavemagazin

Bu kazaklar kış aylarında hem yakası ile sizleri ısıtırken, oluşturduğu kendini has stili ile moda sektörünün simgesi oluyor. Kadınsı ve seksi bir kombin ya da maskülen bir kumaş pantolonla  veya tercihen denim pantolonlar ile adeta  kendinize hayran bıraktırabilirsiniz.

modavemagazin

Yalnızca podyumlarda değil, sokak stilinde de karşımıza çıkan balıkçı yakalar özellikle kalem etekler ve sezonun yine modalarından dar kumaş pantolonlar ile şık bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Cool duruşu, sert imajı yanı sıra maskülen olarak stil oluşturulabilen balıkçı yaka kazaklar sezonda patlak vermeye devam ediyor. Görünen o ki bu kazakla önümüzde ki sezonlarda da tahtını koruyacak.

modavemagazin

Sizlerde kış ayları bitmeden balıkçı yaka kombinleriniz ile stilinizi oluşturabilirsiniz. Özellikle de büyük, bol salaş balıkçı yaka modellerinin, dizüstü çorap çizmelerle kombinlenerek kullanarak günlük hayatta veya sokak tarzında tercih edebilirsiniz. Özellikle örgü, el örgüsü dokusu veya düz triko tarzında ki balıkçı yaka kazak modelleri bu sezon ünlü markalarında ürünleri arasında sıklıkla yer verdiği modellerden olduğunu  görmekteyiz.

modavemagazin

modavemagazin

 

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

/* ]]> */