Kopenhag Moda Haftası: Sokak Stili

Kopenhag Moda Haftası her zaman olduğu gibi yine modacılarla moda severleri bir araya getirerek sokak stilinin nabzını yükseltti. Sokağın sofistike ruhunu siyah ve nude tonlarının ağırlığıyla, sıra dışı özgür ruhu yansıtan kesimleriyle objektiflere yansıyan sonbahar modasına göz atalım.

modavemagazin modavemagazin

Kopenhag Moda Haftası’nın sonbahar/kış 2017 ayağı 31 Ocak 3 Şubat tarihleri arasında düzenlenerek Birger, Baum and Pferdgarten, Henriksilvius, Maikel Tawadros, Christensen, Peter Schamaun,  Stasia, Freya Dalsjo, By Malene Birger, Tonsure, Jeser Hovring, Ellen Pedersen, Lala Berlin, Asger Juel Larsen, Ganni gibi İsveçli modacıların koleksiyonlarını görücüye çıkardı.

modavemagazin

Sönük renkler ağırlıkta olsa da animal printli desenler ve canlı renklerde göze çarpmıyor değil. Fazlaca maskülen tarzlar görecek gibi olsak da bu yıl sokaklara cool bir şıklık hakim olacak gibi görünüyor.

modavemagazin

Özgür ruhun özgün bir şekilde yansıdığı baggy pantolonların tekrardan gün yüzüne çıktığı daha coutre tarzlar hakim.

modavemagazin

Sokaklar dandy-look tarzı dediğimiz, feminen ve maskülen tarzın kombine olması sonucu ortaya çıkmış bir tarzla objektiflerde yer almış.  Jeanlarda daha Retro tarz hakim olsa da maskülenlik ağır basmış durumda.

modavemagazin

Modacılar haute couture modellerden vazgeçmeyecek. Hint sarısına çalan renkler karşımıza çıksa da aba tarzı bu kıyafetler koleksiyonlarda yerini almış bile.

modavemagazin

Kim derdi metropolitan koleksiyonların içinde böyle melanj basma etek göreceğimizi. Modanın mutasyon geçirmiş hali dememiz mümkün. Sokağın ritmine aykırıda olsa böyle tüylü kürklerle, çiçekli desenli basma eteklerin gelen ziyaretçilerin ilgisini çektiği kesin. Tam manasıyla vintage.

modavemagazin

Özgün kesim ve çizgilerin yer aldığı, daha stilist bir tarzda objektiflere yansımış. Sokaklar daha sade, daha renksiz bir koleksiyonla yıla başlıyor.

modavemagazin

Moda her dönem farklılık gösterse de, Vintage tarzların en göze batan rahatlığıyla ben buradayım demesi, çanta ve terlikimsi hatta bizzat tüylü terlik demek mümkün, bütünleyici kombinleriyle  kendini sundu.

modavemagazin

Rahatlık bir yana, şıklıkta kadının zarafetiyle buluşup modern çizgilerle bir aradaydı. Günlük hayatın konforundan ödün vermeyen cool görüntüler sergilendi.

modavemagazin

Her zamanki gibi kadınların vazgeçilmezi, feminen ruhun örtüsü, şatafatlı görüntüsüyle bol tüylü rahat ve geniş kürkler görücüdeydi.

modavemagazin

Koleksiyoncuların, kreasyonlarını sergiledikleri Kopenhag sokak modası bir rüzgar gibi geçti desek yeridir. Rahat ve şıklığın bir arada yansıtıldığı bu görsel şovdan sonra gözler modanın ikinci ayağında.

modavemagazin modavemagazin modavemagazin modavemagazin modavemagazin

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */