Londra Moda Haftasında Türkiye Rüzgarları

Londra moda haftasında Türkiye rüzgarları esti. Türk modacı Bora Aksu ,Londra moda haftasında çok konuşuldu. Tasarımları büyük beğeni aldı. İşte merak ettiğiniz diğer detaylar…

modavemagazinmodavemagazin

17 Şubat 2017 tarihinde başlayan Londra moda haftasında Birbirinden eşsiz tasarımların bulunduğu onlarca marka ve tasarımcı bulunuyor. Türk tasarımcıların imzalarını taşıyan kıyafetlerinde yoğunlukta olduğu Londra moda haftasında daha ilk günlerden Türkiye rüzgarları esiyor.

modavemagazin

Sonbahar-Kış 2017-18 koleksiyonu Sophia Dullep Singh’in hayatındaki kontrastlardan esinlenerek hazırlanana Bora Aksu’nun kreasyonunda, 20. yüzyıl başlarındaki kadınların giyim tarzları yatıyor. Pastel renklerin hakim olduğu tasarımlarda en dikkat çekici detaylar ise hiç kuşkusuz, yaka ve manşetlerde el nakışı ile hazırlanan yazılar ve yazıların verdiği mesajlar. Modacı Bora Aksu tasarımlarında,  Lila, mavi ve pembenin en açık tonlarının form bularak canlandığı dantel ve ipek tüller kullandı.

modavemagazin

Bora Aksu’nun sevgi, dostluk ve barış mesajlarını sergilediği defile de özel tasarımlar da bulunuyor. Koleksiyondaki yumuşak ve feminen kumaşlar, strüktüel formlarla, romantik ama güçlü görünüm bozulmadan yansıtılıyor.

modavemagazin

modavemagazin

Türk Modacı Zeynep Kartal 2017- 2018 Kreasyonları Çok Konuşulacak

modavemagazin

İngiltere’de yaşayan Türk modacı Zeynep Kartal, 15 Temmuz sergisi ile aynı anda kreasyonlarını sergiledi. Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği rezidansında yapılan etkinlik çerçevesinde açılan 15 Temmuz sergisinde Zeynep Kartal’ın tasarlandığı ,15 Temmuzu anlatan demokrasi kıyafetleri defilesi sergisi de ziyaretçilere sunuldu. Dünyaca ünlü modacıların da bulunduğu sergi ve defile büyük beğeni topladı, ziyaretçilerden tam not aldı.

modavemagazin

Defilenin fotoğraf sergisi ile birleştirilmesi hakkında konuşan Modacı Zeynep Kartal, farkındalık katmak ve dikkat çekmek için böyle bir etkinlik düzenlendiğini, Londra moda haftasında bulunan onlarca ünlü ve söz sahibi insana Türkiye’yi ve Türkiye’de demokrasinin ne kadar önemli olduğunu anlatmak istediklerini dile getirdi.

Zeynep kartal geçen yıl da demokrasi gelinliği kreasyonu hazırlamış ve geniş çaplı yankı uyandırmıştı.

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */