Muhteşem Parfüm Önerileri

Sizler için 2017’ye damga vuracak eşsiz parfümleri seçtik. Halen teninize tam olarak hitap eden parfümü bulamadıysanız ya da hayatınızda biraz değişiklik yaparak farklı parfümler denemek istiyorsanız, hazırladığımız parfüm önerileri tam da sizlik olabilir.

Çok uzun süredir hep aynı parfümü kullandıysanız, büyük bir avantaja sahipsiniz demektir. Zira parfüm kokunuz daima sizi anımsatan güzel bir hatırlatıcı niteliğinde olacaktır ve kişi ile özdeşleşmiş bir koku gibisi yoktur. Ancak kimi zaman hayatta değişiklik yapmak, insana tahmin edilemeyecek kadar iyi gelebilir. Farklı parfüm kokusu, kendinizi yeniden diri ve taze hissetmenizi sağlayabilecek kadar güçlü bir uyarıcıdır. Doğanın yeniden dirilişinin gözlerimizin önünde gerçekleştiği şu bahar aylarında sizin de yeniden doğma ve dirilme vaktiniz gelmiş olabilir.

Sık sık parfüm değiştirmenin tahminlerden uzakta bir avantajı daha vardır. Gayet güçlü bir uyarıcı olan kokular beyinde anılarla birlikte yer eder. Örneğin yıllarca deniz olan şehirde yaşamış biri için deniz olmayan bir şehirde arayacağı en büyük eksiklik deniz kokusudur. Denizin nasıl da buram buram koktuğunu, ondan ayrı kaldığınız zamanlarda bir anda burnunuza gelen kokusunun uyardığı, tüm hissiyatınızla anlayabilirsiniz. İşte böyle zamanlarda anılarda koku ile birlikte beyne hücum eder ve farklı parfümleri tercih eden kişiler, zihinlerinde, aynı kokuyu duyduklarında hatırlayacakları, anılarla dolu kokular kodlamışlardır.

İşte tüm bu sebeplerden ötürü çok işinize yarayacak ve içinden en az birini beğeneceğiniz, farklı farklı parfüm önerileri derledik.

By Kilian, Noir Aphrodisiaque

Sıkar sıkmaz ağaç kokusunu duyumsayacağınız bu parfüm içinde tarçın kokusunu, bergamot ve yasemin tohumlarının hoş kokularını duyumsayacaksınız.

modavemagazin by kilian

Yves Saint Laurent, Black Opium Floral Shock

Balck Optiumun klasik kokusuna eklenen yeni yorumuyla Black Optium Floral Shock denemeye değer parfümlerden.

modavemagazin black optium parfüme

Victor & Rolf, Magic Collection

Magic Collectioan tek bir parfümden ibaret değil. Onu özel kılan da aslında bu yönü. 6 muhteşem kokuyu bir arada sunan bu sihirli parfüm koleksiyonu, unisex olma özelliğiyle öne çıkıyor. Farklılığı sevenler için harika bir tercih olacak bu 6’lı parfüm seti, anılarınızı zihin depolarınızda kokularıyla birlikte saklamak için biçilmiş kaftan.

Armani, Code Cashmere

sizi sımsıcak asracak yumuşak, naif ve bir o kadar etkileyici bir parfüm arıyorsanız, Armani, Code Cashmere mutlaka denemelisiniz.

giorgi armani parfüm

Narciso Rodriguez, Fleur Musc for Her

Onu pudramsı kokusuyla hatırlayacaksınız. Gül, şakayık ve paçulinin eşsiz kokusunu hissedin.

gül kokusu

 

 

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */