Prenses Diana Modası: Her Fashion Story

Prenses Diana modası, ona dair tüm kıyafetler Prenses’in anısına açılacak Diana: Her Fashion Story sergisinde yer alacak.

modavemagazin

Prenses Diana ve Modası

1981 yılından bu yana tüm dünyanın gözlerini üzerine toplayan Prenses Diana, yardım sever kişiliği yanı sıra kıyafet seçimleri, moda tarzı ve stili ile de adeta ikon haline gelmiştir.

modavemagazin

Stili ve kıyafet seçimleri ile dünya magazin basınında yerini alan Prenses Diana, moda dünyasında ki etkisini koruyor. Vefatından sonra dahi kıyafet seçimleri, moda renkleri ve kendine has stili ile günümüzde de moda kuruzları arasında örnek olarak gösterilmektedir.

modavemagazin

Prenses Diana ve Prenses Diana’nın moda anlayışı 24 Şubat 2017 tarihinde tüm dünyaya aksedilecek. Prensesin anısına açılacak olan Diana: Her FashionStory sergisinde, prensesin giyim tarzı, stili, ve giydiği kıyafetler sergilenecek. FashionStory sergisi Prenses Diana’nın vefatından önce yaşadığı Kensington Sarayı’nda gerçekleşecek ve 2 yıl boyunca ziyarete açık oalcak.

modavemagazin

Prenses Diana modasının özellikleri

Prenses Diana kıyafet seçimlerinde tutucu ve romantik seçimleri sıklıkla tercih ederdi. Renk tonlarında ki romantik seçimler  ve ahenkli renk uyumları prensesin zarafetini ve kendine has stilini oluşturmasına sebep oldu. Özellikle kadife kumaşlar, ipek detaylar, dantel detayları ile süslenmiş kabarık elbiseleri statüsüne uygun olarak giyindiğini kanıtlamaktadır. Kendine güven veren seçimleri, göz kamaştıran stili ile dünyanın konuştuğu Prenses Diana’nın sergisinin de bir o kadar ses getirmesi bekleniyor.

modavemagazin

Prenses Diana’nın Saray’da yapılacak sergisinde balo kıyafetleri (iş elbiseleri), özel tasarım elbiseler yer alacak. Aynı zamanda 1981 yılında resmi nişan fotoğrafında giymiş olduğu pudra pembesi Emanuelbluzu  ile gösteri başlayacak.

modavemagazin

Prenses Diana’nın Beyaz Saray’da John Travolta’yla dans etmek için giydiği kadife Victor Edelstein elbiseden, günlük giysilerine kadar her şey sergiye dahil edilmiş durumda. Sergide Diana’nın çalışma gardırobuna ait CatherineWalker imzalı kıyafetler için ise ayrıca özel bir bölüm ayrılacak. Prensesin kendi deyimi ile ‘iş kıyafetleri’ (balo kıyafetleri) ve yine kendi tanımı ile intikam elbiseleri  olarak adlandırılan parçalar ise serginin en merak edilen parçaları arasında yer alıyor.

modavemagazin

Prensesin Venedik gezisi için tasarlattığı ve çok sevdiği için birkaç defa kullandığı mavi ekose tayyörü parça da sergilenecek kıyafetler arasında yer alıyor.

modavemagzin

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */