Vintage Kombin Önerileri

Son yıllarda sıklıkla duyduğumuz bir kavram vintage. Hakkında fikri olsun olmasın herkesin dilinde olan bu terim, son birkaç yıldır moda terimleri arasında da kendine yer buldu. Öyle ki vintage moda camiasında bir tarz, stil haline geldi.

Peki vintage nedir? Vintage kombinler yaparken nelere dikkat edilmeli? Nasıl vintage tarzına sahip olunur? İşte sizler için vintage kombin önerileri…

19. yüzyılda ortaya çıkan Vintage giyim tarzı, farklı dönemlere ait stillerin karıştırılarak ahenk içerisinde tercih edilmesi anlamına gelmektedir. Bir diğer anlamı ile geçmiş yüzyıldan kalan tüm kıyafet parçalar vintage olarak tanımlanır. Özellikle de geçmişten günümüze kadar ulaşmış bazı vintage parçaların yenilenmesi ve orjinalliklerini koruması vintage stilinin baş etmenlerinden biridir. Vintagenin yeniden günümüzde canlanması ve tüm dünyada stil olarak kabul  edilmesi moda akımının da tekerrürden ibaret olduğunu bir kez daha gösterdi. Büyük yakalı gömlekler ve bluzlar, ispanyol paça pantolonlar, puantiyeli elbiseler, puantiyeli elbiseler, düğmeli uzun elbiseler ve kalın yaka ceketler vintagekombinlerin vazgeçilmez unsurlarından yalnızca birkaç tanesi. Volanlar, dantel ve gipürler, kurdeleler, drapeler ve ince pliler fularlı gömlekler ise vintagenin adeta temsilci parçaları olarak günümüze kadar gelmeyi başardı. İşte moda ikonlarının önerileri üzerine vintage kombinleri…

modavemagazin

modavemagazin

Deri ve süet etekler, kot pantolonlar, spor ya da maskülen ayakkabılar gibi modern parçaların viktoryen stil fularlı gömlekler ile birlikte kullanılması oldukça trend görüntüler  yaratmasına sebep oluyor.

Yine fularlı gömlekler ile vintage kombinler oluşturabilirsiniz. Özellikle ofis  kombinleri oluştururken fularlı gömleklerden, düğmeli elbiselerden ve pileli eteklerden yararlanabilirsiniz. Skinny ya da sigaret pantolonlarla tamamlayacağınız dantelli gipürlü gömlekler ile oluşturacağınız kombinler tam vintage stilini yansıtmış olacaksınız.

modavemagazin

modavemagazin

Düğmeli elbiseler ile sokak şıklığını, düğmeli elbiseler üzerine ince kemerler ile vintagetarzının  parçalarını yansıtabilirsiniz.  Özellikle gece kıyafeti olarak, akşam yemeklerinde, iş toplantıların ve iş görüşmelerinde düğmeli elbiseler ile vintage şıklığı ile birlikte çekiciliği elde edebilirsiniz.  Skinny veya sigaret pantolonlar ile vintagenin spor şıklığını da yaşatabilirsiniz.

modavemagazin

modavemagazin

modavemagazin

 

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

/* ]]> */