Vücut Şeklinize Göre En İyi Palto Seçimleri

Bu kış hangi paltolar moda? Vücut şekline göre en iyi palto seçimi hangisi? Hangi tipte palto almalıyım diye soruyorsanız, işte cevaplar…

Modanın hızlı değişen yüzüne aldırış etmeyen paltolar, zamansız parçalar olarak gardolapta her sezonun kendine özgü trendleri arasında yer almayı başarıyor. Kış günlerinin vazgeçilmez dış giyim parçası paltolar, bayanların sokak şıklıklarına şıklık katıyor. Her zaman trend bir görünüme sahip olabilmek için, giyimine önem veren bayanlara gardolaplarında bir adet zamansız palto bulundurmalarını öneriyoruz. Böylece sezon modasına yıllanmış paltonuzla dahi anında ayak uydurmanız kolaylaşıyor.

modavemagazin

Bel Bölgesi Kalın Bayanlar

Palto seçimi, oldukça önemli bir konudur. Dış giyimde kış ayları boyunca üzerinizde olacak ve iç kombininizden daha büyük bir önem arz edecek. Bu nedenle palto seçiminde çok dikkatli olmak gerek.

modavemagazin

Palto seçimi yaparken bayanlar, vücut tiplerini ön planda tutmalıdır. Eğer bel bölgesinde yağlanma, istenmeyen kilolar gibi problemleriniz varsa bunları tercih ettiğiniz palto ile kış boyu rahatlıkla gizleyebilirsiniz. Seçtiğiniz paltoda kalın kemer, kuşak detaylarından kaçının. Bunlar yerine en ince formda kemer ve kuşakları tercih edin. Her zaman tek renk paltodan yana tercihinizi kullanın. Siyah diz hizalarında biten bir palto, her zaman kurtarıcıdır.

modavemagazin

Üst Kısmı Geniş Olan Bayanlar

Vücut tipiniz alt bölümlerde dar ama üst kısımlarda genişse, göğüs ölçüleriniz iriyse, palto seçerken V yaka detaylı bir palto seçmeye özen gösterin. Paltonun üst kısmında cep detayı gibi hareketlilikler olan paltolardan kaçının. Bileklerinizi açıkta bırakacak, dökümlü, V yaka detayı olan bir palto tercih edin.

modavemagazin

Bacak Boyu Kısa Bayanlar

Uzun paltolardan kesinlikle kaçınmalısınız. Diz üzerinde hatta bel hizalarında biten paltolar, tam size göre! Sezon modası içerisinde yer alan yerleri süpüren, topuk hizasında biten uzun paltoları topuklu botlar ile kombinleyerek kullanabilirsiniz. Fakat asla ara boy paltolara yönelmemelisiniz.

modavemagazin

Uzun – İnce Bayanlar

Tam bir manken fiziğine sahip olduğunuzu, uzun gövdenizi avantaja çevirerek ne giyseniz iyi taşıyacağınızı düşünebilirsiniz. Tam da öyle! Trendler arasında istediğinizi seçmekte özgürsünüz. Fakat ince bel detayını ön plana çıkarmak için kemer detaylı paltolar sizi daha zarif gösterecektir.

modavemagazin

Baseni Olan Bayanlar

Parıltılı kumaşlardan tasarlanmış paltolardan kaçının. Zaten bu sezon triko paltolar moda! Sizin vücudunuz için en iyi palto seçimi mat ve uzun paltolar. Gri tonları tam size göre olacaktır, ne kadar mat o kadar iyi! Diz boyunda biten kabanları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

modavemagazin

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

/* ]]> */