Ünlüler Hangi Yabancı Dilleri Biliyor?

Şarkılarını dinlediğiniz, ekranda gördüğünüz çoğu ünlünün Türkçeden başka bir dil konuşabildiğini biliyor muydunuz? Az sonra bahsedeceğim isimlere çok şaşıracaksınız. Sadece yaptıkları değil dil konusunda da başarılı ünlülere bir kez daha imrenebilirsiniz.

İşte yabancı dil bilen ünlüler ve onların dil serüvenleri…

modavemagazin

İlk olarak Candan Erçetin, Galatasaray Lisesi’nde uzun yıllar müzik öğretmenliği yapmış olup iyi derecede Fransızca konuşabiliyor.

modavemagazin

Fahriye Evcen Almanya da doğup büyüdüğü için Almancayı ana dili gibi biliyor.

modavemagazin

Muhteşem Yüzyıl dizisinden tanıdığımız Hatice Sultan rolünü üstlenen, Selma Ergeç, Türk bir baba ve Alman bir annenin kızıdır. Ergeç, Almanya da doğup büyüdükten sonra Türkiye’ye geldi. İyi derecede Almanca, ve akıcı bir şekilde de İngilizce konuşabiliyor.

modavemagazin

2002 Miss World dünya güzeli unvanını kazanmış olan Azra Akın,uzun yıllar Hollanda da yaşadığı için Felemenkçe biliyor. Aynı zamanda İngilizcede konuşabiliyor.

modavemagazin

Ekranların gözde aktörü Kıvanç Tatlıtuğ İngilizce biliyor. Ayrıca usta oyuncu, ünlü yönetmen James Cameron ile geçtiğimiz günlerde İngilizce bir röportaj gerçekleştirilmiştir, üst seviyede konuşabildiğini göstermiştir.

modavemgazin

Belçim Bilgin de yabancı dil bilen ünlülerden. Bilgin, uzun süre Fransa da eğitim aldı. Bu nedenle de iyi derecede Fransızca biliyor.

modavemagazin

Yabancı dil bilen ünlüler yazımıza Gülse Birsel ile devam ediyoruz. Ünlü oyuncu ve yazar Gülse Birsel eğitimini Boğaziçi Üniversitesinde tamamladı. İyi derecede İngilizce biliyor.

modavemagazin

Ünlü sunucu Tülin Şahin Danimarka da dünya ya geldi. Çocukluk senelerini Danimarka da geçiren Şahin en fazla yabancı dil bilen ünlü kişilerdendir. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Danca dillerini konuşmaktadır.

modavemgazin

Ünlü oyuncu Kenan Ece Dubai de doğup büyüdükten sonra Avustralya Lisesini bitirdi. ABD ve İrlanda da eğitimini tamamladı. Uzun yıllar yurt dışında yaşadığı için akıcı bir şekilde Almanca ve İngilizce konuşabiliyor.

modavemgazin

Başarılı müzisyen ve besteci Rafet El Roman, Öğrenimini Almanya da gördü. Uzun yıllar Almanya da ikamet etti. Bu yüzden Almancayı ana dili gibi biliyor.

modavemagazin

Son zamanların en popüler sanatçılarından biri olan Hadise Açıkgöz de yine uzun yıllar Belçika da yaşaması sebebi ile Türkiye de ileri düzeyde İngilizce bilen sanatçılar arasında yer almaktadır.

modavemagazin

Muhteşem yüzyılın gözde oyuncularından birisi olan namı diğer Nigar Kalfa,  asıl ismi Filiz Ahmet de Makedonya doğumlu bu nedenle ileri seviyede Makedonca biliyor, yanı sıra İsveçce, İngilizce, Sırpça dillerini de konuşuyor. İleri seviyede olmamakla birlikte Bulgarca da konuşuyor.

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */