Türkiye’nin En İyi Beş Kadın Yazarı

Son dönemlerde bayan yazarlara olan ilgi bir hayli arttı. Özellikle gençlere hitap eden kadın yazarlar tüm ilgiyi üzerlerine topladı. Bizlerde sizler için Türkiye’nin en iyi beş kadın yazarını bir araya getirdik. Bu veriler, kitap satış sayıları, okur- kitle oranı, kitaplara verilen yorumlar dikkate alınarak  hazırlandı.

İşte pek çok kişi tarafından, en beğenilen en çok okunan Türkiye’nin en iyi beş kadın yazarı…

elif şafak kimdir

Elif Şafak

Türkiye’nin en iyi beş kadın yazarı arasında Elif Şafak son yıllarda yüksek traj alan yazarlar arasında kendine yer buldu. Kendine has tutumu, özel kitapları ve kitaplarında kullandığı dil ile milyonlarca kitleye ulaştı.

1971 Almanya doğumlu olan Elif Şafak, Türk edebiyatının ünlü isimleri arasında yer aldı. Yazarlığının ilk yıllarında dini içerikli kitapları ile dikkat çeken yazar, ilerleyen dönemlerde tasavvuf ve felsefeyi birleştirerek büyük kitlelere ulaştı. Kem Gözler Anadolu, Pinhan, Aşk, Araf, Bit Palas, Siyah Süt, Firarperest, İskender, Sakız ve Sardunya Elif Şafak’ın kitapları arasında en çok satanlar listesinde kendine yer buldu.

canan-tan kimdir

Canan Tan

Türkiye’nin en iyi beş kadın yazarı arasında Canan Tan ilk sıralarda. Kendisine has dili ile birçok farklı dalda ödüle layık görülmüştür. Köşe yazarlığı,  roman, deneme ve daha birçok kategoride adından söz ettiren Canan Tan kitapları her daim tahtını koruyor. Piraye, En Son Yürekler Ölür, Çikolata Kaplı Hüzünler, Sokaklarda Bir Ali, Kelepçe, Pembe ile Yusuf, İz yazarın kitaplarından yalnızca bazılarıdır.

azra kohen kitapları

Azra Kohen

Türkiye’nin en iyi beş kadın yazarı arasında Azra Kohen’e yer vermesek yazara haksızlık etmiş olurduk. En çok satan kitaplar arasında da adını duyuran Azra Kohen, kendi hakkında yapılan bir röportajda “bu dünyaya öğrenmek için geldik” sözleri ile yazarlık ve eğitime verdiği önemi temellendirmiştir. Fi, Çi ve Pi eserleri Azra Kohen’i tanıtan ve adını duyuran eserler olarak bilinir.

ayşe kulin kitapları

Ayşe Kulin

Biyografi eserleri ve roman kategorisinde adından söz ettiren Ayşe Kulin, kitaplarını ödüllendiren yazarlardan bir tanesi. Üslubu, farklı kitlelere hitap etmesi ve kitaplarında ki içerik zenginliği ile övgüleri hak eden yazarlardan bir tanesidir.  Kitap fuarlarında da en fazla ilgiyi gören Ayşe Kulin kitapları yüksek satışları ve onlarca baskıları ile dikkat çekiyor. Güneşe Dön Yüzünü, Nefes Nefese, Gece Sesleri, Kardelen, Türkan, Handan, Tutsak Güneş ve Kanadı Kırık Kuşlar yazarın en çok ilgi gören kitapları arasında yer alıyor.

asli erdogan kimdir

Aslı Erdoğan

Türkiye’nin en iyi beş kadın yazarı arasında Aslı Erdoğan’da yer alıyor. Farklı tarzı, fizikçi kimliği ile yeni kuşak kadın yazarlardan en fazla ilgiyi gören yazarlardan bir tanesidir. Genç kesime hitap eden yazar, farklı tarzları ve düşünceleri aynı noktada birleştirerek milyonlarca kişiye hitap etmeyi başarmıştır. Kabuk Adam, Kırmızı Pelerinli Kent, Bir Delinin Güncesi, Bir Kez Daha, Taş Bina ve Diğerleri isimli kitapları ise yazarın en fazla ilgi gören kitapları arasında yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */