Kusursuz Göz Makyajı İçin İp Uçları

Kusursuz göz makyajının inceliklerini biliyor musunuz? Peki ya iyi bir eye liner, göz farı ya da göz kaleminin taşıması gereken özellikleri? Bilmiyorsanız endişelenmeyin. Bu yazımızda okuyacağınız kusursuz göz makyajı için ip uçları çok işinize yarayacak.

Ben hepsini biliyorum, makyaj benden sorulur diyenlerdenseniz bile bu yazıya göz atmanızda fayda var. Ne demişler bin bilsen de bir bilene danış:)

İşte sizin için hazırladığımız pratik makyaj ip uçları…

Bütün kadınlar güzel olmak, güzel görünmek isterler. Bunu elde edebilmenin, güzelliğe güzellik katabilmenin en iyi yolu da makyajdır. Ancak makyajda uzmanlık ister ve makyaj yapmanın da püf noktaları, ince ayrıntıları ve bilinmesi gereken bazı kuralları vardır.

modavemagazin

İşte bizde, sizlere kılavuz olabilmesi açısından, kusursuz bir göz makyajı yapabilmek  için bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik.

Öncelikle kullanılan makyaj malzemeleri, kaliteli ve kolayca dağılıp, akmayan türden olmalı.

Göz şeklini bilmek de oldukça önemli. Gözleriniz badem gibi mi, küçük mü, yuvarlak mı bilirseniz ona göre en doğru göz makyajını yapabilirsiniz.

modavemagazin

Göz makyajının en önemli unsurlarından olan göz farı, ten rengine yakışacak tonlarda seçilmeli. Elbette renk seçilirken dikkat edilecekler arasında sadece ten rengi uyumu yok, hangi zaman dilimi için makyaj yapılacağı, koyu bir makyaj mı yoksa hafif bir makyaj mı yapılacağı, gidilecek mekanın belirlenmesi de yapılacak makyaj ve göz farı  için renklerin belirlenmesi konusunda önemli unsurlardan.

modavemagazin

Eyeliner çekmek; işte belki de kusursuz göz makyajının en can alıcı kısmı! Eyeliner sürebilmek oldukça marifet gerektiren bir iş. Ancak bu konuda tecrübesiz iseniz, likit eyeliner yerine kalem eye liner kullanabilirsiniz. Eğer düzgün ve kusursuz bir şekilde eyeliner çekmek istiyorsanız, göz kalemi ile göz kapağının üzerine küçük küçük noktalar koyduktan sonra üzerinden eyeliner ile geçebilirsiniz.

Maskara çekmek; Aslında maskara sürmek hiç de zor olmayan bir işlem. Ancak kirpiklerin daha kıvrık durmasını istiyorsanız, göz makyajına başlamadan önce kirpik kıvırıcı yardımıyla kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz.

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

/* ]]> */