Squid Game, Eski Çocuk Oyunlarının Cinayetle Bittiği Güney Kore Dizisi

Son günlerde çok konuşulan ve sahneleri sosyal medyada viral olan Güney Kore dizisi Squid Game. Yayınladığı günden beri gündemden düşmüyor.

Squid Game

 Hwang Dong-hyuk tarafından yazılıp yönetilen Squid Game. Güney Kore dizisi Netflix‘te yayınlanan bir hayatta kalma dramını konu alıyor. Hayatları boyunca maddi olarak zorlanan 456 kişi, gizemli bir hayatta kalma yarışmasına davet ediliyor. Bir dizi geleneksel çocuk oyununda yarışan 45,6 milyar ₩ ödül için rekabet ederek hayatlarını riske atıyorlar.

Squid Game

Squid Game dizisi hangi mesajları veriyor.

Netflix’in popüler dizileri arasına Squid Game dizisi eklendi. Yayınladığı günden itibaren çok ses getiren Squid Game dizisi, internette en çok araştırılanlar sırasında yer almakta. 9 bölüm süren squid Game dizisinin ilk sezonu, 2019 yılında çekilmeye başlamıştı. 17 Eylül 2021 tarihinde yayınlanan Squid Game dizisinin yeni sezonu heyecanlı izleyici kitlesi tarafında sabırsız bir şekilde bekleniyor. Yani Squid Game başlı başına ölüm kalım oyunudur. Borç batağına düşmüş insanları, gizemli bir adada çocuk oyunları bekliyor.

Asya’nın doğusunda seyirciler diziyi daha çok 2014 yapımı korku-bilimkurgu tarzındaki Japon filmi “As The Gods Will”e benzetiyor. As The Gods Will filmi ile benzer bir hayatta kalma yarışı teması var ama okul arkadaşları arasında geçiyordu. Benzerlikler yüzünden Squid Game’i intihalle suçlayanlar bile oldu.

Squid Game

Uzmanlar Squid Game dizisinin başarısını, canlandırılan karakterlerle de ilgili olduğunu söylüyor.  Bunlar genellikle toplumun “kaybetmiş” bireyleri. Bu sebeple tümünün büyük mali sorunları olsa da, tek tek çok farklı hayatlardan gelmiş kişiler. Baş rol, ailesinin saygısını kazanmaya çalışan kumar düşkünü işsiz bir adam. Yarışmalarda karşısına Kuzey Kore’den kaçıp Güney’e iltica etmiş, trajik şeyler yaşamış bir genç, işverenlerinden kötü muamele gören Pakistanlı bir göçmen işçi gibi karakterler çıkıyor. Sonuç olarak senaryosu için seçilen karakterler ve bu karakterlerin mükemmel oyunculuğu dizinin kalitesi oldukça etkiliyor.

Squid Game


Netflix’e dava açıldı.

Squid Game dizisi yüzünden Netflixse dava açıldı. Güney Kore’nin internet hizmeti sağlayacısı, SK Broadband, Netflix’e dava açtı. Squid Game dizisi yüzünden artan internet trafiği, bakım çalışmalarına neden olmuş. SK Broadband masrafları karşılaması için Neflix’e dava açtı

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Ipek

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */