Hint Modası’nı Hollywood Ünlüleri de Takip Ediyor

Çoğu zaman Hollywood ile karşılaştırılan, ancak en fazla filmi izleyicilerine kazandırması ile birinci olan Bollywood, her film için birbirinden güzel Hint kıyafetleri seçiyor. Hint modası deyince akıllara gelen bu filmlerde öyle şık kıyafetler tercih ediliyor ki, bugün bile dünyanın pek çok yerinde bu kıyafetler satılıyor.

bollywood modasi ve unluler

bollywood modasi kirmizi halidaGösterişli detayları, canlı renkleri ve kadınsı zarafeti iç içe sunan Hint modasının en güzel örneklerinden sizde tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Ünlüler arasında da artık çok moda olan Hint giysileri ve detaylı işlemelerini kırmızı halıda bile görmek artık mümkün. Hollywood ünlüleri de bu yüzden Bollywood modasından etkilenerek ünlü modacılar eşliğinde takip ediliyor.

  bollywood giysileri
Altın Sarısının Asaleti

Bollywood filmlerine bakıldığında kıyafetlerin hemen hemen hepsinde özellikle altın sarısı detaylar görülür. Özellikle de evlilik törenlerinde gelinler için hazırlanan kıyafetlerin her detayına gösteriş katan altın sarısı ile birlikte en fazla kullanılan renkler mavi, zümrüt yeşili ve fuşya.

hint modasi
Geleneksel Duruş
Hint kıyafetleri her hali ile gelenekselliği ön planda tutan tasarımlardan oluşuyor. Özellikle Hint ailelerini anlatan filmlerde geleneksel tarzdaki kaftanlı saree modelini daha sık görebiliriz. Kaftanlı sareeler her ne kadar orta yaşlı bayanlar ya da evin en büyüğü olan bayanlar tarafından tercih edilse de gençler tarafından da çok seviliyor.
Bollywood-sikligi
Kırmızı Sareeler Vazgeçilmez!

Hint modası içerisinde pek çok renk tonu kullanılıyor. Ancak kırmızının yerini hiç biri alamıyor. İlgi çekici görünmesi ve aşkın simgesi olması gibi nedenlerden dolayı Bollywood filmlerinde evlenecek kızın üzerinde mutlaka kırmızı bir saree görebilirsiniz.

Bollywood-zarifligi
Bollywood’un En Sevilen Saree Modeli!
Bollywood filmlerinde en sık rastlanan saree modeli üstte yarım bir parça ve etek kısmında ise büzgülü ya da balık kesim denilen bir etek ve bunların üzerine de aynı renk tonlarından ya da farklı tonlardan olan geniş bir şaldan oluşuyor. Özel günlerde bu tür sareeler tercih ediliyor.

hint giysileri
Gündelik Hayatta Hint Modası
Bollywood filmlerinde dikkat etmişseniz Hintli bayanlar gündelik yaşamlarında daha geniş etekler ve karışık renklerden oluşmasına rağmen daha geniş sareeler tercih ederler. Ancak gündelik hayat diye modadan uzaklaştıklarını sanmayın her kıyafetin uyum içerisinde olması gerekiyor.

bollywood kiyafetleri
Konforlu Sareeleri Unutmamak Gerek!
Hint modası içerisinde her ne kadar etek ya da elbise türü kıyafetler dikkat çekse de uzun elbise tarzı sareelerin altına pantolon da giyilebiliyor. Bollywood filmlerinde de çalışan Hintli bayanlar genelde bu tür kıyafetler tercih ediyor.

hint giysi

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Burcu

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

/* ]]> */