Senin Modun Ne Renk?

Her mevsimin, doğanın, yerin, göğün, insanların, hatta duygu ve hislerin var olan her şeyin bir rengi var. Peki senin modun ne renk?

renklerin anlamları

İyi ki renkler var. Duygularımızı, düşüncelerimizi, hislerimizi harekete geçirecek renkler olmasaydı, her yer siyah beyaz ve renksiz olsa hayat ne kadar sıkıcı olurdu.

Renklerin büyülü bir dünyası var. Üstelik, anlattıkları ifade ettikleri şeyler de o kadar çok ki. Peki onların dilini biliyor musunuz? Renkleri etkin kullanmayı ve onları konuşturmayı başarmak ister misiniz? Öyleyse okumaya devam edin ve bilmediğiniz, sihirli bir dünyanın kapılarını aralayın.

Aylardan Nisan, her sabah bahara uyanıyoruz. Yeşile, pembeye, bembeyaz çiçeklere, sarıya, uçsuz bucaksız derin maviye uyanıyoruz artık. Bir neşe doluyor hislerimiz. Harekete geçmek istiyor, evimizde, kapalı mekanlarda durmak istemiyoruz. Rengarenk doğa ve rengarenk yaşam bizi çağırıyor. Doğa ile birlikte duygularımız da renkleniyor sanki, tüm kış boyunca hissetmediğimiz kadar istekliyiz pek çok konuda. Bahar ile gelen cıvıl cıvıl renkler ruh dünyamızı iyileştirmiş gibi. Kışın grisinden, uçsuz bucaksız beyazından, soluk renklerinden sonra doğa ile birlikte, renkler ile birlikte yeniden doğmuşçasına enerjik hissediyoruz. Renklerin dili her an bizi kucaklıyor.

renklerin dili

Tercih Ettiğiniz Renkler Kimliğinizi Yansıtır

Kendinize tercüman mı arıyorsunuz, renklerin dili ile kendinizi anlatın. Renklerin gücü, kelimelerden bile güçlü, zira direkt olarak ruha hitap eden  bir anlatıcı. Renkleri, farkında olarak yaşamınıza geçirdiğinizde, onun gücüne inanamayacaksınız.

Neden pek çok ülkenin bayrağında kırmızı renk bulunur. Pembe neden yüreğinizi yumuşatır? Mor size ne hissettirir hiç düşündünüz mü? Biz sizin için araştırdık.

Kırmızı: Müthiş bir enerji potansiyeli olan bir renk. Canlılık, dinamizm, etkileyicilik, çekicilik.. ne ararsan bu renk içinde hissedebilirsiniz. İnsan üzerinde kışkırtıcı bir his uyandırması nedeniyle pek çok büyük firma tarafından logolarda kırmızı renk kasıtlı olarak tercih edilmektedir. (İstihare rüyalarında kırmızı görmek hayra yorulmaz bunu da ek bilgi olarak ekleyelim.)

Karşınızdakini etkileme niyetindeyseniz, giyim tercihiniz kırmızı renkten yana olmalı.

Sarı: Sonbaharın hüzün kokan rengi… Ayrılığın, bitişlerin, özlemlerin sembol rengi… ah ne kadarda romantik ve dikkat çekici bir renk. İncelik, zeka ve pratiklik içeren duyguların tetikleyicisi. Ev dekorasyonlarında uygun renklerle kombinlendiğinde inanılmaz güzel görünen ve mekana cıvıltı katabilen eşsiz renk.

Modacıların özellikle canlılık katmak istediği defilelerinde en çok tercih ettiği renklerden biri sarı.

Yeşil: Doğanın, ağaçların insanın için açan, ruhunu dinlendiren rengi. Kalp ile ilgili olduğu düşünülen bu renk insanı en çok rahatlatan ve güven veren renktir. Kendinizi güvenilir, olduğunuzu düşündürmek istiyorsanız, yeşil ve tonlarını giyiminizde tercih edebilirsiniz. Bu açıdan, iş görüşmelerinde doğru  renk tercihi olarak yeşil diyebiliriz.

Mavi: Mavinin ruhsal anlamda etkileri oldukça yüksektir. Sakinlik ve huzurun rengi olan mavi uçsuz bucaksızlığı, özgürlüğü ve sınırsızlığı da ifade eder. Kendinizi, daha özgür ve mutlu hissetmek için mavinin gücünü kullanabilirsiniz. Açık mavi evinizin kapalı havasını ve sıkıcılığını gidermek harika bir seçenektir. Güven veren bir renk olmadığını belirtmek isteriz. Zira sınırsızlık ve özgürlük hissi, uçsuz bucaksız olmak, insanda belirsizlik hissini de beraberinde getirebilir. Bu anlamda özellikle açık mavi renkler, iş görüşmelerinde çok da iyi bir tercih olmayabilir.

(İstihare rüyalarında, yeşil, mavi, beyaz gibi açık renkler iyi olarak yorumlanır.)

Siyah: Gücün, asaletin ve tutkunun rengi. Konsantrasyonu sağlayan renklerden olduğu bilinmektedir. Odaklanma konusunda büyük yardımcıdır. Dikkat çekmesini istediğiniz bir bölge varsa, çevresini ya da arka planını siyah ile bütünleştirmeniz, bu konuda size büyük fayda sağlayacaktır. Vücut konusunda büyük bir sır saklayıcı olan siyah renk sayesinde, fazla kilolarınızı ve saklamak istediğiniz kısımları yok edip, ön plana çıkmasını istediğiniz bölgelere dikkati odaklayabilirsiniz. Ve bizce, giyimde siyah kadar asil bir renk daha yok, zira tüm renklerle kombinlenebilen ve muhteşem uyumu yakalayan tek renk.

Şimdi sıra sende, bugün kendin nasıl hissediyorsun? Kendinizi ifade etmek için giyiminde, makyajında, aksesuarlarında hangi renkleri kullanacaksın? Bugün senin modun ne renk olacak?

 

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */