Ünlü Kişilerin Eski Meslekleri

Hayat hep aynı ve tek düze gitmiyor. Çok zaman şartlar ve gerçekler bizi ve konumumuzu değiştirebiliyor. Kimi zaman da hiç ummadık anda şans yüzümüze gülüp bambaşka hayatlar yaşamaya sürükleyebiliyor. Ünlülerin de böyle dönüm noktaları var. Eskiden çok farklı işler yaparken, şimdilerde yaptıkları farklı işlerle ünlü olan kimseleri sizlerle paylaşalım istedik. İşte sizler için hazırladığımız ve ilginizi çekeceğini düşündüğümüz, ünlü kişilerin eski meslekleri…

brad pitt

Yakışıklı Aktör Brad Pitt’in Önceden İlgilendiği Meslek

Hollywood’un en fazla adından söz ettiği aktörlerden olan Brad Pitt, öğrendiğimize göre, şöhret dünyasına adım atmadan önce, bir restonranda  maskotluk yaparak geçimini sağlıyordu.

hakkı bulut eski mesleği

Hakkı Bulut’un Ünlü Olmadan Önceki Mesleği

Hakkı Bulut Adana Öğretmen Okulu’ndan mezun olanlardan. Sonrasında bir dönem ise Anadolu’nun farklı kesimlerinde öğretmen olarak görev yapmıştır.

şenol güneş eski mesleği

Şenol Güneş’in Eski Mesleği

Şenol Güneş, Fatih Eğitim Fakültesi’nin 3 senelik eğitim verdiği zamanlarda öğretmenliği bitirdi. Bölüm olarak ise Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun olan Güneş, aynı zamanda futbolu da bırakmayarak bir yandan da öğretmenlik yapmaya devam etti.

jhonny deep

JohnnyDepp

Bildiğimiz gibi JohnnyDepp ilk olarak korku filmi “El Sokağında Kabus” filmi sayesinde yıldızı parlayan bir ünlüdür. Bu film ile yıldızı parlamadan öncesinde ise Depp, telefon jetonu satmakta ve bu sayede maddi gelirini elde etmekteydi.

canan ergüder eski mesleği

Canan Ergüder’in Ünlü Olmadan Önceki İşi

Canan Ergüder’e eski tarihlerdeki bir ropörtajda, Türkiye’ye dönmeyi düşünüp düşünmediği konusunda bir soru yöneltildiğinde; Türkiye’ye dönmeyi hiç düşünmediğini çünkü o zamanlar evli olduğunu belirtmiş. Türkiye’ye dönmesini sağlayan ise “Bıçak Sırtı” adlı çalışmada rol teklifi olmuş. Sonrasında ise Erol Avcı’nın Binbir Gece çalışması için teklifini geri çevirmeyerek Türkiye’de kaldı. Hatta içinden Amerika’ya dönüp de tekrar garsonluk mu yapacağım diye düşünmüş ve kararını netleştirmiş. Yani Canan Ergüder ünlü olmadan önce yaptığı meslekler arasında garsonluk var.

Barack Obama

Şimdiki bulunduğu mevkinden önce Şikago Üniversitesi’nde okutman olarak görev almaktaydı.

nuri alço eski mesleği

Nuri Alço Ve Ünlü Olmadan Önceki Eski Mesleği

İlker Ayrık’ın sunuculuğunu yaptığı“İlker Ayrık’laBir Sıfır”programına Ayşegül ve Derya kardeşler konuk edilmişti.

Yarışmacılara Nuri Alço’nun geçmişte ilgilendiği işi ile alakalı sorulan soruya cevap veren yarışmacı kardeşler, ünlü oyuncu Nuri Alço’nun asıl mesleğini öğrenince şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yarışmacı kardeşlere,aktör olmadan önce, Nuri Alço hangi işi yapıyordu sorusunu yönelten İlker Ayrık,motor ustası ve ilaç mümesilliği olmak üzere iki şık sundu. Doğru olan seçeneği seçmek için oldukça fazla çaba harcayan yarışmacılar, Nuri Alço’nun eski mesleğinin motor ustası olabileceği cevabını verdi. Cevabı bilemeyen yarışmacılar ünlü oyuncu Alço’nun eskiden ilgilendiği işin ilaç mümesilliği olduğunu öğrenince büyük bir şaşkınlık yaşadı.Ünlü oyuncunun geçmişte yer aldığı dizilerde gazozlu sahneler hatırlandı ve işi ile olan bağlantı nedeniyle stüdyoyu koca bir kahkaha sardı.

 graham bell eski işi

Alexander GrahamBell

Alexander GrahamBell’in bulmuş olduğu büyük bir icat olan telefondan öncesinde sağırlar okulunda öğretmenlik görevi ile meşgul oluyordu.

beyonce eski mesleği

Beyonce Müzik Kariyerinden Önce Ne İş Yapıyordu?

Beyonce daha müzikle ilgilenmeye başlamadan önce, kendi parasını kazanıp harçlığını çıkarabilmek için annesine ait olan bir kuaför salonu içerisinde yerlere dökülen saçları ve kuaför salonundaki temizlik gibi işleri yapıyordu.

yavuz seçkin eski mesleği

Yavuz Seçkin’in Komedyenlikten Önceki Mesleği

Belli bir üne ulaşmış olan komedyen radyo hayatına atılmadan önceki yaşantısında hediyelik eşya satan bir dükkanda çalışıyordu.kim kardashian eski mesleği

KımKardashıan Eski Mesleği

ünlü kişilerin eski meslekleri yazımıza adını mutlaka duymuş olduğunuz Reality şov yıldızı Kım Kardashian ile devam ediyoruz, ailesi ile beraber televizyonda kendi şovunu yapmaya daha başlamadığı sıralarda Paris Hilton için asistanlık yapıyordu.madonna eski işiMadonna

Pop dünyasının adeta kraliçesi olan Madonna, daha bu üne sahip bir şarkıcı olmadan önce meşhur olan Times Meydanı’nda Dunkin’s Donuts adlı dükkanda çalışarak maddi gelir elde ediyordu.

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */