10 Adımda Zarafetli Olmak İçin Zarafet Kuralları

Zarafet kadınlara yakışan en güzel aksesuar. Son dönemlerde neredeyse unutulan, ancak eski zamanlarda neredeyse tüm hanımlara daha küçücük yaşlarda öğretilen ve üzerinde durulan bir konu idi zarafet. Bizlerde Sizler için Zarafetli olmak için zarafet kuralları nelerdir işte ayrıntılar…

zarafet kuralları

Zarafetli doğulmaz, zarafetli olunur. Bizde sizlere tamda bu kurallardan bahsetmek istiyoruz. İşte zerafetli bir bayan olabilmek için izlemeniz gereken 10 önemli adım.

Temiz ve bakımlı olmak ve Makyajı abartmamak

Bir bayan zarafet sahibi olsun olmasın her daim temiz ve bakımlı olmalıdır şüphesiz. Ama zarafet sahibi olmak isteyen bayanlar için bu daha da önemlidir. Bir kadının bakımlı olup olmadığını gösteren hiç şüphesi ki saçları ve tırnaklarıdır. Yağlı, yıpranmış ve bakımsız saçlar ve bakımsız tırnaklar ne yazık ki ilk görünüşte intibaı sarsacak unsurlardır. Öte yandan çok abartılı, adeta boyaya batmış gibi bir görüntü de zarif görünmenin önündeki engellerden.

Bir bayanda duruş ve oturuş çok önemlidir

Her zaman omuzlar dik, baş yukarıda ve ayaklar omuz hizasında açık olmalıdır. Bir bayanın attığı adımlar hafif ve kibar olmalıdır. Tabii aksini gerektiren bir durum olmadıkça. Otururken, kesinlikle bacaklarınızı ayırarak oturmayın. Bacaklar birleşik, kapalı ve yana meyilli şekilde oturmak sizi oldukça zarif gösterecektir.

Kendinize olan öz güveniniz tam olmalı

İnsanı en güzel ve en iyi gösteren şey kendisine olan güvenidir. Bunu duruşunuzda, sözlerinizde ve davranışlarınızda belli etmek için ise kendiniz gibi davranmanız yeterli.

zarif makyaj

Güler yüzlü olmak

Zarafet sahibi insanların yüzünden tebessüm eksik olmaz. Her zaman güler yüz ve hoşgörü sahibi olmak size başka avantajlar da kazandıracaktır. Öte yandan zarafet sahibi olmak için, alçak gönüllü ve anlayışlı olmak çok büyük önem taşıyor. Elbette güler yüzlü olmak, dediğimizde, her şeye gülmek, aşırı yüksek sesle kahkaha atmak ve ağzını yaya yaya gülmekten bahsetmiyoruz.

Erkeklerle İlişkilerinizde Sınırları Korumak

Bir bayan karşısındakinin kendisine nasıl davranacağını belirleyecek güçtedir. Bunu kendi davranışlarıyla belirler. Sınır çizen, ukala ya da fazla samimi cümlelerden ziyade; yerinde, olgun ve ciddi cümleler, sizi hem zarif ve saygı değer, hem de ulaşılması güç ancak, ulaşılmak istenen kişi yapar. Ve zarafetle ilgili bir kural daha, kesinlikle bir bayan tokalaşmak için bir erkeğe el uzatan ilk kişi olmamalıdır.

zarif kokular

Giyiminize ve kokunuza özen gösterin

Zarafet, her şeyden ve herkesten çok bayana yakışan bir özellik. Bu yüzden giyiminize dikkat etmeli ve özen göstermelisiniz. Aşırı açık giyinmek, çok uyumsuz giyinmek, renk cümbüşü giib görünmek zarafetiniz önüne engel teşkil edebilir. Koku da bu anlamda çok önemli bir unsuz. Her daim hoş kokmak ve kullandığınız parfümü dahi yerine göre tercih etmek zarafetli görünmek isteyen bayanların dikkat etmesi gerekenlerden.

Her zaman doğallıktan yana olmak

Bir insanın, öz güvenli görünmesinin, aşırıya kaçmamasının zarafeti destekleyen unsurlardan olduğuna değindik. Bu bağlamda doğallığında mecburi denecek kadar önemli olduğunu söyleyebiliriz. Makyajınızı, saçlarınızı, giydiğiniz kıyafetlerin dekoltesini ve bu gibi tercihlerinize özen göstermeye ve yapmacık görünecek kadar abartılı olmasından kaçınmaya çalışın.

zxarafet sahibi olmak

Konuşma şeklinize dikkat etmeli ve konuşurken kelimeleri seçmelisiniz

Karşınızdaki ile konuşma tarzınız her zaman sizin kalitenizi gösterecek en önemli değerinizdir. Ukala cümleler, kaba ve argo sözler bayanlara hiç yakışmayan konuşma şekillerinden. Zarif konuşmalı, ses tonunu ayarlamayı başarmalı ve tartışma içerisindeymiş gibi bir konuşma tarzı içine girmemelisiniz.

Saygınızı asla bozmamalısınız

Karşınızda kimin olduğunun veya size ne gibi bir davranış sergilediğinin bir önemi yok. Siz her zaman saygılı olmalısınız. İnsanlara hakaret ile değil saygınızla ders vermelisiniz. Bu siz her anlamda öne çıkaracak ve gıpta edilecek bir insan olmanızı sağlayacaktır. Zira saygı saygıyı doğurur. Hiç şüphesiz, karşınızdan saygı bekleyebilmek için saygı değer bir insan olmak gerekir ve zarafet, bunu sağlayabilecek güçte bir olgudur.

Gelişime açık ve insanlara karşı samimi, içten olmalısınız

Parmak ucu ile tokalaşan insanlardan olmayın. Zarafet sahibi kişiler samimi ve içten olmalıdır. Ayrıca genel kültür sahibi olmalı ve kendi kişisel gelişimine önem vermeli, gelişime asla kapalı olmamalıdır.

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */