Kısa Boylulara Giyim Önerileri

Uzun boylu olmak her kadının hayal ettiği olgulardan biridir. Giydiği kıyafetleri yakıştırmak, daha estetik ve şık durması için uzun boylu olmak isteyen ancak boyları kısa olan kadınlar artık çaresiz değil. Birkaç kıyafet ve giyim oyunu ile uzun boylu görünmek mümkün.

İşte stilistlerin tavsiyeleri üzerine kısa boylulara giyim önerileri ve dikkat etmeleri gereken püf noktaları…

modavemagazin

Topuklu Ayakkabıları Hayatınızın Bir Parçası Yapmalısınız
Kısa boylusunuz, ancak spor ayakkabılar tercih ediyorsanız bu tercihinize son verin.  Topuklu ayakkabılar sizin boylarınızı daha uzun gösterecektir.   Ne kadar kısa olursanız olun size direk fiziksel yükseklik sağlayacak olan topuklu ayakkabılar sizin vazgeçilmez parçalarınızdan olacak.Özellikle ince topuklu stiletto tarzı ayakkabılar sizlerin kurtarıcısı olacak

modavemagazin

Bacaklarınızı Gün Yüzüne Çıkarın

Eğer düzgün bacaklara sahipseniz elbiseler, kısa elbise ve mini etekler sizin bir diğer kurtarıcınız olacak.Mini elbise ve etekler sizin bacak boyunuzu uzun göstereceği gibi aynı zamanda zarif görünmenizi sağlayacaktır.

modavemagazin

Bilekten Bağlamalı Ayakkabılardan Uzak Durun

kısa boylu kadınların uzak durması gereken ilk unsur, ayak bileğinden bağlana ayakkabılar. Bu tercih sizin tüm görünüşünüzü etkileyecek ve olduğunuzdan daha kısa görünmenizi sağlayacaktır. Bu ayakkabılar hem ayaklarınızın daha kalın görünmesini, hem de boyunuzun kısa görünmesine sebep olacaktır.

modavemagazin

Yüksek Belli Kıyafetler Giyin

Kısa boylulara giyim önerileri arasında yüksek belli kıyaferler bulunuyor. İster bayan ister erkek olun, eğer kısaysanız, düşük bellerden uzak durun. Zira, vücut proporsuyonunuz için uygun hesaplamalar yaparak  boyunuzu uzatmanız mümkün.  Yüksek belli şortlar, pantolonlar veya etekler sizin bacak boyunuzun uzun görünmesini sağlalayacaktır. Yüksek bel, bacakları daha uzun gösterir ve böylece zarif ve ince görünmenizi sağlıyor.

modavemagazin

Tek Renk Seçim Yapın

Fazla renkli giyinmek size karmaşık bir hava yansıtacağı gibi, aynı zamanda boyunuzun kısa olmanıza sebep olacaktır. Tek renk giymek sizlerin boyunuzu uzatacak aynı zamanda zarafetinizi artıracaktır.

modavemagazin

Büyük Çantalardan Uzak Durun

Boyunuzu uzatmayı hedeflerken kullandığınız aksesuarlarınızın boyunuzla orantılı şekilde kullanmanız gerektiğini unutmayın. Özellikle kısa çantalar tercih ederek boyunuz daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Doğru aksesuarların genel görünüm üzerinde büyük bir etkisi vardır. Kısa boylu kadınlar daha küçük çantaları tercih etmelidir, çünkü çok büyük çantalar sizi daha da kısa boylu gösterebilir.

 

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

1 YorumYorum Bırak

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */