Moda Dâhisinden Moda Kariyeri Tavsiyeleri

Modanın dahi isimlerinden ToryBurch, kendisi gibi moda ikonu olmak isteyenlere kariyer basamaklarını anlattı. Kariyer hayatında attığı tüm adımları, tüyoları, kendisi gibi bu alanda tanınmak isteyenlere rehber oluyor. İşte ToryBurch’dan moda kariyeri tavsiyeleri, sırları ve tüyoları…

ToryBurch kimine göre tasarımcı, kimine göre ise pazarlama dâhisi ancak bize sorarsanız her ikisinde de tanınmış, her ikisinde de başarı elde etmiş. Dünyada magazin dünyasında güzelliği, işe, başarısı ve elbette kariyer hayatı ile tanınmış Burch, büyük ilgi görüyor. Kendisinin yolunda ilerlemek isteyen genç nesillere de ilham kaynağı oluyor. İlk konsept mağazalarından birini İstanbul’da açarak Türkiye’de de moda/pazarlama alanında adından söz ettirmeyi başardı. Peki Burch’u bu kadar başarılı kılan sırları nelerdir?

tory burch moda kariyeri tavsiyeleri

En büyük ilham kaynağı ailesi!

Ünlü modacı/tasarımcı ToryBurch, en iyi ilham kaynağı olarak ailesini, anne ve babasının olduğuna vurgu yapıyor. Yaratıcı bir ailede yetişmek, küçük yaşlarda kendisine tanınan ‘kıyafetlerini tasarla’ imkanları elbette bu yolda atılacak adımların temelini oluşturuyor. ToryBurch, tasarladığı birçok ürününe kendi ailesinden isimler koyarak, kreasyonlar hazırlayarak ilham kaynaklarına minnettarlığını gösteriyor.

Hırslı olmaktan çekinmeyin!

Kariyer hedefine başlamadan önce hırstan korktuğuna vurgu yapan CEO Burch, ilerleyen zamanlarda hırslı olmaktan gurur duydum. Sizlerde bir işte başarılı olmak için hırsı gözden kaçırmayın. Hırs, başarı yolunda atılması gereken en önemli adım olarak adlandırıyor.

İyi düşünce, iyi hissetme, yaratıcılık!

ToryBurch, kariyer hayatında olmazsa olmaz üç unsuru; iyi düşünmek, iyi hissetmek ve yaratıcılık olarak adlandırıyor. Farklı tasarımlara çığır açan Burch’un yaratıcı olduğu yadsınmaz gerçekler arasında yer alıyor. Keza iyi düşünmek ve iyi hissetmek elbette yaratıcılık için önemli faktörlerden bir tanesi. Burch, iyi yaratmak için iyi düşünmenin ve tarihte kimlerin harika göründüğünü sık sık düşündüğüne vurgu yaptı.

Buddy kuralları sadık kalıyormuş

3.5 milyar dolarlık dev bir şirkete ve 3 binden fazla çalışanları ile Buddy kurallarına uyguladığına dikkat çekti. Şirket değerlerine kendi aralarında Buddy kuralları olarak adlandıran, Burch ve ekibi bu kurallara mutlaka  uyduklarını belirtiyor. Büyük bir şirketi yönetmek için kuralların vazgeçilmez olduğuna vurgu yapıyor.

 

 

 

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

Aysecan

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */